Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 12 maja 2014

Mahonia ostrolistna u moich sąsiadów

W ubiegłą niedzielę byłem z krótką wizytą u moich sąsiadów Asi i Leszka. W zasadzie wpadliśmy do nich w trakcie spaceru, aby obejrzeć ostrokrzew. Jednak w czasie rozmów w oko wpadł mi inny piękny i zimozielony krzew. To mahonia ostrolistna (Mahonia aquifolium).

Zanim jednak zaproszę Państwa do obejrzenia tego pięknego okazu serdecznie zapraszam do polubienia na Facebook'u profilu "Zimozielony ogród". Wystarczy kliknąć TUTAJ

 
Mahonia Asi i Leszka jest naprawdę imponujących rozmiarów. Jak widać na zdjęciu jest o wiele wyższa ode mnie. I chociaż nie jestem zbyt wysokim mężczyzną (ok. 180 cm.) to jednak krzew znacząco mnie przerasta. Mahonia aquifolium jest zimozielonym krzewem liściastym, z rodziny berberysowatych, dorastającym do wysokości ponad 2 metrów. Pochodzi z pacyficznego wybrzeża USA. Rośnie dość powoli. W moim ogrodzie rosną 2 krzewy tej odmiany mahonii. Zimują od początku w gruncie bez żadnych większych problemów.

Zależnie od rodzaju krzewy te mogą być używane na niskie żywopłoty. Dobrze znoszą cięcie, które należy wykonać na wiosnę, po zakończeniu okresu porannych przymrozków.

Różne strony internetowe podają, że uprawa mahonii możliwa jest w strefach USDA od 8 do 5. O strefach mrozoodporności piszę TUTAJ. Serdecznie zapraszam do lektury.
 

W ogrodzie Asi i Leszka zachwyciła mnie jeszcze jedna roślina. To piękna magnolia z bardzo ciemnymi kwiatami.


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga oraz do zapisywania się do obserwatorów bloga. Można to zrobić TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz