Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 14 lipca 2016

Sokół w ogrodzie

W terenie zalesionym, takim w jakim mieszkam, żyje wiele dzikich zwierząt. W mieście są to m.in. jeże, wiewiórki, gryzonie, gady i płazy. Jest tu też mnóstwo ptaków. Bardzo różnych ptaków..

Dziś w moim ogrodzie zdarzył się bardzo nieprzyjemny wypadek. Sokół polujący na ptactwo wpadł na dach mojego domu. Prawdopodobnie pikował i nie zdążył wyhamować. Może oślepiło go słońce, a może odbicie naszej dziennej gwiazdy w dachu po deszczu.


W każdym razie ptak bardzo mocno uderzył w poszycie dachowe. Potem stoczył się po blasze i spadł na trawnik po stronie moich rodziców. Nie było mnie w tym czasie w domu. Tata jednak przytomnie i profesjonalnie zajął się obitym zwierzakiem. Najpierw zabezpieczył ptaka przed kotami, czyli moim Dyziem i innymi kocurami z sąsiedztwa.


Potem za moją poradą skontaktowaliśmy się za Strażą Miejską z Brwinowa, która natychmiast przysłała Pana od dzikich zwierząt.


Ptak pojechał w klatce do azylu ptasiego i tam będzie pod opieką specjalistów. Z tego co wiem ma otwarte złamanie skrzydła. Poza tym jest w dobrej kondycji. Trzymam kciuki za jego zdrowie. 

Jestem w stałym kontakcie z Panem od dzikich zwierzaków i mam nadzieję, że uratowany przez mojego tatę sokół przeżyje i będzie jeszcze nie raz polował.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. ups biedactwo
  z drugiej strony to wyróżnienie że takie cuda odwiedzają Twój ogród ;)
  uściski Andrzeju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biedny... Ale zrobiliśmy co było z naszej mocy żeby go uratować. Niestety nie mogę dodzwonić się do ptasiego azylu w Zoo i nie wiem co z nim się dalej stało :-(

   Usuń
 2. piekny gest ,nie kazdy by tak postapil ,pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. zdawaj relację z jego stanu zdrowia, będę czekać z niecierpliwością na jakieś informacje. Też mam nadzieję że szybko wyzdrowieje ptaszyna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tylko coś się dowiem na pewno dam znać! Pozdrowienai!

   Usuń