Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 16 lipca 2016

Magnolia - sierpniowy numer

W kioskach, sklepach i salonikach prasowych dostępny już jest sierpniowa Magnolia. W numerze jak zawsze znajdziemy mnóstwo ciekawych informacji, projektów ogrodów i porad. Wśród wielu poruszanych tu tematów i problemów w miesięczniku przeczytamy m.in. o roślinach odpornych na suszę, dowiemy się również jak zwalczać przędziorki czy w jaki sposób naturalnie nawozić rośliny.


Kwiatem miesiąca jest kosmos. Dorastający do ponad metra wysokości kosmos będzie zdobił nasze ogrody aż do jesieni!


Poznamy też jedne z piękniejszych letnich kwiatów jakimi są liliowce. Co ciekawe wiele odmian tych niezwykle dekoracyjnych i łatwych w uprawie kwiatów wyhodowano w Polsce. 


Lektura tego numeru pomoże nam zwalczać przędziorki oraz inne szkodniki spośród grupy roztoczy. Te malutkie pajęczaki są niezwykle żarłoczne, a przez to stwarzają zagrożenie dla naszych kwiatów, krzewów i drzew. 


Wśród porad znajdziemy artykuł w jaki sposób można wykorzystać w ogrodzie czy na balkonie różnego rodzaju pojemniki z tzw. odzysku. Ciekawe roślinne aranżacje niewątpliwie będą ozdobą wielu kącików. 


Ponadto w numerze znajdziemy kalendarz prac ogrodniczych na sierpień, obejrzymy ogród Pani Justyny z Wrocławia, dowiemy się jakie są plusy i minusy mrówek w ogrodzie, a także poznamy wiele ciekawych roślin, które mogą odmienić nasz ogród czy taras. 

Serdecznie zapraszam do zakupu i lektury miesięcznika Magnolia!

2 komentarze: