Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 2 kwietnia 2016

Początek kwietnia w ogrodzie

Wiosna, szczególnie ta wczesna to bardzo zmienna pora roku. Popołudnie i wieczór ostatniego dnia marca będę pamiętał jako pochmurne i deszczowe. podobnie było przed południem 01 kwietnia. Ale już popołudniu wiatr przegonił chmury, świeciło piękne słońce, a temperatura szybko wzrosła do +12 stopni C w cieniu.


Przez Polskę przechodził od zachodu front atmosferyczny, który przyniósł chmury i deszcz. Doskonale jest on widoczny na poniższej mapce, pochodzącej ze strony www.sat24.com


Popołudniowe słońce wspaniale oświetliło rośliny rosnące w zakątku egzotycznym. Araukaria, juki i magnolia wielkokwiatowa bardzo lubią słońce. Niestety latem w ogrodzie jest dużo więcej cienia niż teraz, a to dlatego, że słońce nie może się przebić przez korony liściastych drzew. Teraz jeszcze nie ma liści i dzięki temu miejsce to jest przez sporą część dnia przynajmniej częściowo nasłonecznione. Późną wiosną i latem słońce będzie tu tylko rano i popołudniu. 


Południowa strona ogrodu jest najmniej nasłoneczniona. Nawet wczesną wiosną cień rzucają tu sosny rosnące u moich sąsiadów. 


Od zachodu ogród także otoczony jest lasem sosnowym. Ten jednak nie zacienia ogrodu. A to dlatego, że drzewa rosną w pewnej odległości od mojej działki.


Dziś od rana jest słonecznie. Co prawda koło 07.00 było 0 stopni, ale teraz jest już +12 i temperatura szybko rośnie. 


Zdjęcia robiłem ok. 08.30 rano, kiedy ogród skąpany był w porannym słońcu.


Szykuje się piękny, słoneczny i ciepły weekend. Od rana pracuję w ogrodzie, a chwilę przerwy wykorzystałem na podzielenie się z Państwem informacjami z życia ogrodu na początku kwietnia. teraz wracam do pracy. Przede mną dalsza część wertykulacji trawnika, dosianie trawy i nawozów oraz przycinanie roślin. O weekendowych pracach w ogrodzie napiszę już wkrótce! 

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Też właśnie zrobiłam sobie przerwę na kawę. Od rana mamy piękną pogodę aż chce sie porządkować ogród, zmartwil mnie trochę przymrozek-3, mam nadzieję że szkód nie bedzie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, to trochę przymroziło. U mnie na szczęście było 0C. Ale podobno w okolicy, w miejscach nieosłoniętych drzewami było -2 :( Pozdrowienia!

   Usuń
 2. ostatnio jest rzeczywiście dziwna pogoda, codziennie patrzę w niebo, jest tak wyjątkowo przejrzyste, i zastanawiam się jakie cuda mogłabym zobaczyć w górach ;)
  Araukaria jest piękna, az nie mogę się doczekać kiedy będzie zdecydowanie większym krzaczorem, pewnie jeszcze bardziej upiększy Twój ogród :)

  weekend ma być piękny ale po niedzieli 19 stopni!!! aaaaaaaaaa nie mogę sie doczekać poniedzialku :)
  uściski Andrzeju

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Justynko! Jest cudownie, słonko wspaniale przygrzewa i aż przyjemnie jest wyjść do ogrodu. Araukaria w naszych warunkach rośnie dość wolno. Mam nadzieję, że zaaklimatyzowała się i będzie ładnie rosnąć. Życzę Wam wspaniałej niedzieli i pięknego tygodnia! Serdeczności!

   Usuń