Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 9 marca 2016

Wiosna?

Od wielu dni wyglądamy wiosny! Czekamy czy to już, obserwujemy pogodę i zwierzęta. 

Dziś rano w mojej okolicy było chłodno, 0 stopni C. Ale za to świeciło piękne słońce. A ptaki... Taki świergot, że aż miło! W ciągu dnia temperatura szybko wzrosła do +10 stopni. Niebo co prawda troszkę się zachmurzyło, ale wciąż zza chmur wyglądało słoneczko.


Było bardzo przyjemnie i aż miło było wyjść do ogrodu żeby poszukać oznak wiosny. Szukam ich już od wielu dni. Trochę symptomów już znalazłem, ale dziś znalazł się kolejny, jakże ważny symbol tej najpiękniejszej i najbardziej oczekiwanej pory roku.Jak zawsze w spacerach po ogrodzie towarzyszył mi Dyzio. Jemu taka pogoda też bardzo się podoba. I chociaż jest wykastrowany to od wielu tygodni dzielnie "marcuje" z innymi kotkami i  kotami zamieszkującymi okolicę. Po kilku godzinach spaceru wraca do domu domagając się jedzenia i drapania.


A jaki to symbol wiosny? Otóż dziś po raz pierwszy otworzyły się kielichy rosnących w moim ogrodzie krokusików. To chyba jakiś znak bo dziś są imieniny jednej z moich najlepszych przyjaciółek - Kasi. Kasiu! To dla Ciebie te piękne kwiatki!


Krokusy rosną w ogrodzie od  kilku lat. Myślałem już, że gdzieś zginęły, zgniły, albo że cebule zjadły szkodniki. A tu taka niespodzianka! Są! I kwitną! To już wiosna! 


Kwiatki bardzo mnie wzruszyły...

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

7 komentarzy:

  1. Che belle immagini! Hai molta più primavera che qui :)

    Un saluto :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak miło zobaczyć krokuski:-) toż to u Ciebie już wiosna:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak :) Kochana wiosna :) Niech już tak zostanie!

      Usuń
  3. Dyzio fajny kocurek! U mnie tez kwitną krokusiki:) Wiosna, piękna i radosna!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki Aniu! Dyzio jest super :) Buziaki!

      Usuń