Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 18 marca 2016

Magnolia - kwietniowy numer

Dziś same dobre wiadomości! W salonikach prasowych i kioskach w całym kraju od kilku dni można kupić kwietniowy numer miesięcznika "Magnolia". To dla mnie szczególny moment, ale o tym za chwilę.

Jak zawsze w periodyku znajdziemy wiele ciekawych artykułów. A tematem numeru są najpiękniejsze krzewy kwitnące wiosną!


Jak co miesiąc odwiedzamy ogrody Czytelników. W kwietniu przenosimy się do królestwa kwiatów Pani Katarzyny Klary. Warto zobaczyć jak piękne zakątki i kompozycje stworzono w tym wspaniałym wielokolorowym i bardzo optymistycznym ogrodzie. 


Wśród wielu cennych informacji czy przykładów tworzenia ogrodów nie można pominąć artykułu o klinkierze i jego roli w ogrodzie. Ten elegancki materiał nie jest tani, ale z pewnością wniesie wiele estetyki do każdego ogrodu.


Na początku wspomniałem, że kwietniowy numer "Magnolii" jest dla mnie wyjątkowy. Dlaczego? Bo w tym właśnie numerze Wydawca opublikował mój pierwszy artykuł o liściastych roślinach zimozielonych. Przeczytacie w nim również kilka cennych informacji o strefach mrozoodporności. A ja już dziś mogę uchylić rąbka tajemnicy i obiecać, że w kolejnych numerach cykl o moich ulubionych roślinach będzie kontynuowany i opiszę w nim wiele pięknych, a przede wszystkim możliwych do uprawy w Polsce roślin.


Ponadto w kwietniowej "Magnolii" znajdziecie kalendarz prac ogrodniczych, porady dotyczące nawożenia trawnika czy walki z mszycami, rojniki, paprocie... czy jak zawsze wyjątkowo interesujący kącik dr Andrzeja Kruszewicza. Dyrektor stołecznego Ogrodu Zoologicznego doradza w jaki sposób zachęcić ptaki do odwiedzania i pozostania w naszych ogrodach. Takie ptasie rodziny to wspaniałą rzecz!

Serdecznie zapraszam do zakupu i lektury miesięcznika "Magnolia".

12 komentarzy:

 1. Gratulacje, gazetkę mam i polecam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dołączam się do gratulacji:) Najlepsze są zawsze porady praktyków.

  OdpowiedzUsuń
 3. No proszę - zostałeś ekspertem! To wspaniała nowina Andrzejku i serdecznie Ci gratuluję. Chętnie sobie poczytam.
  Miłego weekendu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Ewuniu! Spokojnego i milutkiego weekendu!

   Usuń
 4. Serdeczne gratulacje i powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję. Zawsze kupuję Magnolię i inne gazety o ogrodach bo to one należą do moich ulubionych.
  Oprócz ogrodniczych preferuję m.in. Piękno&pasje, Siedlisko, Sielskie życie...
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Lusiu! Sielskie życie też bardzo lubię :) Miłej niedzieli. Pozdrowienia z pochmurnych przedmieść Warszawy :)

   Usuń