Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 13 czerwca 2013

Egzotyczny zakątek - zmiany!

Wczoraj mój egzotyczny zakątek przeszedł od dawna oczekiwaną zmianę wyglądu. Powiększył się o nowy fragment mini skalniaczka. Podczas ostatniej wizyty w Ogrodzie Botanicznym PAN w warszawskim Powsinie kupiłem w sklepie przy ogrodzie nowe kaktusy mrozoodporne. To opuncje. Są trochę inne od moich starych kaktusów. Człony są bardziej jajowate i mięsiste. W sklepie powiedziano mi, że to Camanchica, jednak muszę poszperać i sprawdzić czy to na pewno ta odmiana. Mam nieco wątpliwości ponieważ moje stare opuncje to na pewno odmiana Camanchica, a te nowe są troszkę inne.


W zakątku pojawiło się sporo nowych kamieni. Na zdjęciu widać jeszcze puste miejsce, które czeka na rojniki obiecane przez sąsiadkę Paulinkę.


W nowej części egzotycznego zakątka posadziłem również skalnicę, która ma niewielkie różowe kwiatki z żółtym środkiem.


Tak wygląda egzotyczny zakątek z drugiej strony. Zza oczka wodnego jest dosyć słabo widoczny.Ponad kamienie wystają jedynie kępy sztywnych liści juk karolińskich.


A tak wygląda cały zakątek. Na pierwszym planie widać stare opuncje, za nimi rośnie palma Trachycarpus Wagnerianus. Dalej widać różne odmiany juk, a na końcu w prawym górnym rogu rosną sobie dwie nowe opuncje i skalnica.


Więcej informacji o opuncjach mrozoodpornych znajdą Państwo na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl w zakładce "Moje rośliny". Zapraszam do lektury.

4 komentarze:

 1. Coraz bogatszy jest ten Twój egzotyczny zakątek Andrzejku. Ładnie wyglądają te opuncje. Najbardziej jednak podoba mi się palma. Pozdrawiam Cię serdecznie ze słonecznego w końcu południa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Muszę jednak poprawić podłoże tych nowych opuncji i dosypać tam więcej żwiru. Wtedy jest gwarancja, że przezimują bez problemów. Tak jak moje stare opuncje :) Dobrej nocy!

   Usuń
 2. No super widzę że egzotyczny zakątek się szybko rozrasta. Świetnie się prezentuję taki skalny. A te opuncję i nie wspominając już o palmie to prawdziwa rewelacja! Jakby większość ludzi miało takie zamiłowanie jak Ty i inni blogerzy to te Polskie ogrody i parki byłyby kosmiczne :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zakątek rośnie :) Opuncje bez problemów zimują. Palma to mój kolejny eksperyment. Zobaczymy wiosną 2014 co z niej zostanie. Muszę o nią porządnie zadbać zimą. Bo poprzednia zdechła przeze mnie ;) Pozdrowienia.

   Usuń