Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 9 października 2013

Powrót lata

Koniec lata i początek jesieni dały się nam we znaki. Pierwsze przymrozki (raptem dwa poranki) i już mogłem pożegnać się z większością kwiatów. Na szczęście pelargonie na balkonie i chryzantemki przeżyły. Ostatnie dni przyniosły jednak zmianę aury i tak długo wyczekiwaną złotą polską jesień. Ku mojej radości dziś wczesnym popołudniem słupek rtęci w cieniu przekroczył magiczną granicę +20 stopni. W słońcu było jeszcze cieplej i można było bez problemów chodzić w koszulce z krótkim rękawem.

W ogrodzie było tak pięknie, że gdy przyjechałem do domu w przerwie prac związanych z realizacją mojego projektu ogrodu chwyciłem za aparat fotograficzny i pstryknąłem kilka zdjęć. 

Klon palmowy Dissectum Garnet wreszcie zaczął się ładnie przebarwiać. Niestety rośnie w półcieniu i nie wybarwia się tak pięknie jak rosliny tej odmiany rosnące w słońcu.Pomimo wysokiej temperatury i pięknej pogody jesień daje o sobie coraz mocniej znać. Funkie (hosty) są już praktycznie żółte i niedługo trzeba je będzie obciąć.


Równie żółte są również liście tulipanowca amerykańskiego.


Z jesieni nic sobie nie robią moje liściaste krzewy zimozielone.


Zakątek egzotyczny także jest zielony. Palma jeszcze rośnie, ostatnie ciepłe dni i noce spowodowały przyspieszenie jej wzrostu. 


A na zakończenie coś dla miłych Pań - Czytelniczek mojego bloga!


Oby taka piękna jesień trwała jak najdłużej, nawet do wiosny

2 komentarze:

 1. Pięknie! Ja najbardziej lubię złote liście na jeszcze żywo zielonym trawniku,
  chryzantemki słodkie,
  pozdrawiam!
  m.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miły komentarz! pozdrowienia! Andrzej.

   Usuń