Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 6 listopada 2012

Ognik szkarłatny - Pyracantha

W tym roku w ogrodzie pojawiło się sporo nowych krzewów. Wśród nich znalazły się 3 krzewy ognika szkarłatnego (Pyracantha), każdy z nich to inna odmiana tej rośliny. Przyznam się, że kupując sadzonki zwracałem głównie uwagę na kolor owoców ognika, gdyż są one jego niezaprzeczalną ozdobą. Oto odmiany które posadziłem (wg kolorów owoców):
- czerwone - Red Column,
- pomarańczowe - Orange Glow,
- żółte - Soleil d'Or.

Za kilka dni zamieszczę zdjęcia moich ogników!

Naturalnymi terenami występowania ognika szkarłatnego są południowa i środkowa Europa, zachodnia Azja (w tym Turcja) oraz obszar gór Kaukazu. Krzewy te dorastają do ok. 3 metrów wysokości, a w sprzyjających warunkach nawet do 4,5 metra. 

Poniżej zdjęcie ognika szkarłatnego rosnącego w Parku Ujazdowskim w Warszawie.


Jest rośliną zimozieloną, jednak większe mrozy mogą powodować brunatnienie liści. Powinien być sadzony w miejscach osłoniętych od mroźnych i wysuszających wiatrów. Podobnie jak inne liściaste rośliny zimozielone wymaga porządnego podlania przed nadejściem mrozów.

Ognik nadaje się na żywopłot, doskonale znosi przycinanie. Jeśli nie będziemy go ciąć zacznie nieregularnie się rozrastać.

Więcej informacji o ogniku szkarłatnym znajdziecie Państwo wkrótce na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz