Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 10 listopada 2012

Ogród Botaniczny we Wrocławiu jesienią 1

Podróżowanie i zwiedzanie od zawsze było moją pasją. Uwielbiam jeździć po Polsce oraz poznawać inne kraje, ich kulturę czy kuchnię. Ostatnio pojechałem na Dolny Śląsk. Spędziłem kilka wspaniałych dni w stolicy tego regionu - Wrocławiu! Lubię to miasto za jego charakter, budynki czy parki. Szczególnie piękne są: Ogród Botaniczny, którego zdjęcia poniżej przedstawiam oraz Ogród Japoński. Niestety tym razem nie byłem w tym drugim, ale za kilka dni pokażę Państwu fotorelację z odwiedzin tego miejsca w 2010 roku. 

Jak wiecie jestem fanem liściastych roślin zimozielonych, a tych nie brakuje we wrocławskim ogrodzie botanicznym.

Pierwsze zdjęcie przedstawia trzmielinę fortunei Canadale Gold (Euonymus fortunei Canadale Gold).Kolejne to przepiękny kilkumetrowej wysokości ostrokrzew kolczasty (Ilex aquifolium f. heterophylla). Rośnie tuż przy wejściu. Zresztą w ogrodzie jest ich kilka, a wszystkie równie piękne!


 Można tam również znaleźć wspaniałe laurowiśnie wschodnie odmiana Otto Luyken (Prunus laurocerasus Otto Luyken).


Spacerując po ogrodzie na pewno w kilku miejscach natkniecie się Państwo na bluszcz krzewiasty (Hedera Arborescens), który nie wytwarza korzeni przybyszowych i w związku z tym nie wspina się po podporach. tworzy jednak wspaniałe zimozielone kępy, które ozdobią z pewnością każdy ogród.


Pisząc o bluszczach nie mogę pominąć bluszczu kolchidzkiego Selphur Heart (Hedera colchica Sulphur Heart). Ta odmiana jest mniej odporna na mrozy niż bluszcz pospolity, ale w miejscach zacisznych i osłoniętych od wysuszających wiatrów może rosnąć w cieplejszych rejonach kraju.


Jedną z piękniejszych odmian bluszczy, a przede wszystkim wyjątkowo odpornych na nasze warunki atmosferyczne jest bluszcz pospolity Woerneri (Hedera helix Woerneri). Porasta on wiele miejsc we wrocławskim ogrodzie zarówno jako roślina okrywowa jak i pnąca.


A już niedługo kolejna porcja zdjęć wspaniałych liściastych roślin zimozielonych rosnących we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.

4 komentarze:

 1. Jesień jest przepiękną porą roku.
  Bardzo lubię wtedy robić zdjęcia.
  Pozdrawiam.
  http://krzysiekpolcyn.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, szczególnie pięknie wyglądają kolorowe drzewa w słońcu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny blog super fotki mam nadzieję, że będą jeszcze inne fotki pokazujące jak ogród wygląda w kolorach jesieni . Pozdrawiam Bogdan

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję bardzo :) I zapraszam na inne posty na blogu, gdzie są również zdjęcia kolorowych drzew i liści :)

  OdpowiedzUsuń