Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 6 lutego 2013

Wiosna?

Od dziewięciu dni trwa już odwilż. Dodatnia temperatura utrzymuje się nawet nocą. Dzięki temu śnieg, którego w zeszłą niedzielę było prawie pół metra całkowicie stopniał i odkrył rośliny, które pod nim cały czas rosły. Wczoraj poczułem prawdziwy oddech wiosny. Było prawie 10 stopni C, a słońce potęgowało jeszcze wrażenie ciepła. Śnieg jest najlepszą zimową ochroną dla roślin. Jest doskonałym izolatorem. Poza tym gdy topnieje nawilża podłoże co również sprzyja roślinom. Jak zapowiadają meteorolodzy zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, ale nie ma się co dziwić jest przecież dopiero początek lutego. W ogrodzie jednak zachodzą już zmiany, które wskazują na coraz bliższe nadejście najwspanialszej pory roku jaką jest wg mnie wiosna.

Krokusy już dawno wykiełkowały. teraz czekają na cieplejsze dni żeby zakwitnąć.


Pod śniegiem świetnie przezimowały prymulki, które cały czas kwitną.


Hiacynty też już nie mogą się doczekać wiosny. ja także nie mogę się doczekać kiedy pięknie zakwitną.


Wykiełkowały również żonkile i narcyzy.


Również tulipany dumnie prężą swoje pierwsze listki. Daleko im co prawda jeszcze do kwitnienia, ale już teraz powolutku rosną i dają nadzieję na szybkie przyjście wiosny.


Zapraszam Państwa do odwiedzania mojej strony internetowej www.zimozielonyogrod.pl 

Znajdziecie tam informacje dotyczące różnych roślin, praktyczne porady, a także wiele innych ciekawych artykułów np. na temat stref mrozoodporności czy małej architektury ogrodowej. Serdecznie zapraszam.!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz