Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 8 lutego 2013

Rośliny znów pod śniegiem

Po wczorajszych dosyć intensywnych opadach śniegu, cały ogród znowu znalazł się pod białą pierzynką. Dziś od rana świeciło słońce. Temperatura podskoczyła jednak raptem do +2 stopni. Po południu niebo się zachmurzyło i temperatura powoli ale systematycznie spada. Podobno taka pogoda ma się utrzymać do poniedziałku. Później ma przyjść ocieplenie. Zanim jednak stopnieje śnieg zapraszam Państwa na spacer po zaśnieżonym ogrodzie.


Wszystkie rośliny przykryte są śniegiem. Wygląda to naprawdę przepięknie.

Poniżej mahonia, która powoli szykuje się do kwitnienia. Obok niej po lewej ztronie zdjęcia widoczny jest młody i nieduży jeszcze bluszcz kolchidzki Dentata Variegata.


Oczko wodne ponownie zamarzło, jedynie po bokach, przy kamieniach widoczna jest niezamarznięta woda.  Nie włączyłem jeszcze napowietrzacza i grzałki, na razie czekam na wieczorne uaktualnienie prognoz pogody.


Altanka i grill również są szczelnie przykryte dosyć grubą warstwą śniegu.


Szczególnie pięknie wyglądają teraz rosnące zarówno w moim ogrodzie jak i u sąsiadów sosny. Są one w większości lekko pochylone w kierunku wschodnim. Jest to zasługa wiatrów, które w mojej okolicy wieją głównie z zachodu.


Bajkowo wygląda wejście na posesję. A po drugiej stronie ulic u drugiej sąsiadki swoim wyglądem cieszą oczy wspaniałe świerki. Dodam, że mieszka w nich część wiewiórek "stołujących" się u mnie. Codziennie dostarczam im świeżą porcję orzechów. Uzupełniam im również wodę.

 
Zapraszam do odwiedzenia mojej strony internetowej. Dziś wieczorem pojawi się tam opis opuncji mrozoodpornych. te piękne kaktusy bez problemu wytrzymują nasze zimy! opis będzie dostępny w zakładce "Moje rośliny".

Zapraszam do lektury!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz