Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 7 sierpnia 2012

Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata

Ostrokrzew kolczasty Argentea Marginata (Ilex aquifolium Argentea Marginata) to zimozielony krzew liściasty, dorastający do wysokości nawet 2 metrów. W moim ogrodzie rośnie jeden egzemplarz tej pięknej odmiany ostrokrzewu kolczastego. Posadziłem go w 2009 roku w miejscu półcienistym, najwięcej słońca jest tam w godzinach wczesno-popołudniowych. W innych porach dnia na ogół to miejsce jest zacienione. Zimuje w gruncie bez żadnych większych problemów. Poniżej zdjęcie tego ostrokrzewu zrobione w moim ogrodzie pod koniec stycznia 2012 roku.


Ma on obecnie ok. 90 cm wysokości. Jest prowadzony w formie jednopiennego krzewu.

Krzew ten dobrze znosi cięcie oraz formowanie, które należy wykonać na wiosnę, po zakończeniu okresu porannych przymrozków. Ostrokrzew ten pięknie prezentuje się jako pojedynczo rosnący krzew (soliter), niezależnie od tego czy jest formowany czy nie.

Różne strony internetowe podają, że uprawa ww. ostrokrzewu możliwa jest w strefach USDA od 9 do 7, ale w moim ogrodzie wytrzymuje zimy bez żadnych problemów (i bez okrywania). Ostatnia zima trochę go sfatygowała, ale wiosną przemarznięte liście opadły a w ich miejsce wyrosły nowe. O strefach mrozoodporności przeczytacie Państwo na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl
Serdecznie zapraszam do lektury.

Jego liście są jajowate, skórzaste i lekko błyszczące, zielone z jasnożółtą obwódką. Ich brzegi są ząbkowane.


Ostrokrzewy tej odmiany lubią miejsca słoneczne. Gleba powinna być lekko kwaśna i dobrze przepuszczalna. Podobnie jak w przypadku innych liściastych roślin zimozielonych ściółkowanie np. korą sosnową chroni system korzeniowy rośliny przed nadmiernym przesuszeniem oraz przed zmarznięciem. Wymaga regularnego, ale niezbyt obfitego podlewania.

Już wkrótce przedstawię Państwu więcej zdjęć tego ostrokrzewu!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz