Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 12 sierpnia 2012

Oczko wodne w sierpniu

Oczko wodne ozdabia nasze ogrody przez cały praktycznie rok. Oczywiście wiosną, latem i jesienią jest on najpiękniejsze, gdyż wtedy rośliny w nim rosnące ukazują całą swoją krasę. Szczególnie pięknie wyglądają wodne rośliny kwitnące, takie jak np. grzybienie. We wcześniejszych postach pisałem już o tych pięknych roślinach zwanych liliami wodnymi, jednak dzisiaj chciałbym pokazać Państwu jak oczko oraz kwitnące w nim grzybienie wyglądają w sierpniu.


Grzybienie kwitną już od kilkunastu tygodni. Jedne z nich przekwitają, a inne zaczynają dopiero kwitnąć. Na powyższym zdjęciu widać przekwitnięty już kwiat (po prawej) oraz nowe pąki (po lewej stronie oczka oraz po lewo od pałki wodnej i tataraku). 

W oczku mam również rośliny sezonowe (w polskich warunkach klimatycznych), takie jak hiacynt wodny czy topian. Wśród nich zagościła rzęsa wodna, która jest swego rodzaju chwastem w oczkach wodnych. Rzęsa bardzo szybko się rozrasta, często zakrywając całe lustro wody. Dlatego też należy ją wybierać z oczka, tak aby nie zagłuszyła innych roślin. Równie ważne jest częste filtrowanie i napowietrzanie oraz czyszczenie oczka.


Gdy słońce omiotło oczko swoimi ciepłymi promieniami, po raz pierwszy rozwinął się pąk grzybienia rosnącego przy pałce wodnej i tataraku. Szczerze mówiąc miałem nadzieję, że będzie to kwiat koloru żółtego lub białego. Gdy się rozwinął okazało się, że jest różowy. Ale i tak jest piękny.


A tak wyglądało moje oczko przed południem 08 sierpnia 2012r. Zdjęcie robiłem z balkonu.

2 komentarze:

  1. Piękne oczko wodne,pomysł,wykonanie i dobór roślin świetny!

    OdpowiedzUsuń