Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 14 grudnia 2016

Magnolia - styczniowy numer

Przed nami Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Z kiosków dopiero co zniknął grudniowy numer Magnolii. Jego miejsce zajęło już nowe - styczniowe wydanie miesięcznika. 


Zanim jednak napiszę o tym, co ciekawego można w nim znaleźć, mam do Was kilka pytań.

- Czy w Waszej okolicy są problemy z zakupem miesięcznika ogrodniczego Magnolia?
- Czy podoba się Wam zawartość magazynu? 
- Czego brakuje Wam w miesięczniku? Czy są tematy, które wg Was powinny zagościć w Magnolii?

Będę wdzięczny za przesłanie odpowiedzi na maila: info@zimozielonyogrod.pl lub pozostawienie ich w komentarzach pod postem. 

Wróćmy jednak do numeru styczniowego. Tematem stycznia jest "Ogród piękny zimą". Dowiemy się z niego jakie rośliny urozmaicą nam zimowe krajobrazy. Nie brak tu również kolorów, o które tak trudno o tej porze roku.


A jeśli zimowe piękno to w numerze nie mogło zabraknąć artykułu z serii "Zieleń non stop". Tym razem piszę w nim o bluszczach. Zarówno tych pospolitych, ja i tych rzadziej spotykanych - kolchidzkich.


Ponadto styczniowa Magnolia wprowadzi nas we wspaniały świat egzotyki. I to bez wyjeżdżania do ciepłych krajów. Miesięcznik prezentuje wspaniałą palmiarnię gliwicką. Mam nadzieję, że po lekturze artykułu odwiedzicie to wspaniałe miejsce. Ja na pewno się wybiorę!


Dyrektor stołecznego Zoo dr Andrzej Kruszewicz rozwiązuje zagadkę dokarmiania zwierząt zimą. I nie chodzi tylko o ptaki! Robić to czy nie? Wyjaśnienie znajdziecie w wyjątkowo interesującym artykule. 

W styczniowym numerze znajdziecie także kalendarz prac ogrodniczych, ciekawy artykuł o roślinach pojawiających się w Piśmie Świętym, a także o tych, które kwitną przed sezonem wegetacyjnym. Oprócz Gliwic zwiedzimy tez angielskie ogrody z epoki Tudorów oraz ogród czytelniczki - Pani Dominiki. Wśród roślin prezentowanych w styczniowej Magnolii są m.in. brzoza pożyteczna, storczyki czy chamelacjum oraz rośliny ozdobne z kolorowych liści.  Jak zawsze w numerze znajdziecie mnóstwo porad, a także kalendarium krajowych i zagranicznych imprez poświęconych szeroko pojętemu ogrodnictwu. 

Serdecznie zapraszam do zakupu i lektury styczniowego numeru Magnolii!

6 komentarzy:

 1. Nigdy nie miałam problemu z zakupem Magnolii. Oprócz tego magazynu kupuję i inne.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opinia wysłana na emaila.Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, mam już sporo opinii i bardzo mnie to cieszy :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Tak, muszę zrobić małe podsumowanie. Ale to dopiero na początku roku :-) Pozdrowienia!

   Usuń