Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 9 lipca 2015

Lato w ogrodzie rodziców

Dziś zapraszam na spacer do ogrodu moich rodziców. Do ok. 15.30 mieliśmy piękne, typowo polskie lato. Temperatura sięgała +26 stopni, świeciło słońce, na niebie pojawiało się trochę chmurek. Nie było upału i z przyjemnością można było sobie porobić coś w ogrodzie. Skorzystałem z tej możliwości i poprzycinałem trzmieliny, ale o tym napiszę jutro. Popołudniu niebo się zachmurzyło, nad moją okolicę nadszedł front atmosferyczny wędrujący z zachodu na wschód. Przyniósł on opady deszczu.  Ponadto spadła temperatura i teraz jest ok. 19 stopni. Po ostatnich upałach wydaje się, że jest zimno! Ale deszcz jest bardzo potrzebny gdyż od wielu tygodni panowała susza.

Dziś jednak chciałbym pokazać Państwu kilka zdjęć przedstawiających ogród moich rodziców. Róże zaczynają powoli przekwitać, ale to dopiero pierwsza tura kwiatów. krzewy zawiązują już kolejne pąki i jeśli pogoda pozwoli to będą kwitnąć aż do późnej jesieni.

 
 

Na balkonie królują białe surfinie i czerwone pelargonie. Pod nimi na kratkach rosną róże pnące.  


 W jednym z balkonowych zakamarków pięknie kwitnie bardzo gęsta i dorodna surfinia.


Przy oczku wodnym swoje wdzięki prezentuje wiele wspaniałych roślin. Wśród nich na uwagę zasługują: tawuła i trawa mozga trzcinowata.


Tuż za mozgą rośnie juka karolińska, która właśnie kwitnie.


Po drugiej stronie oczka widać misterną konstrukcję, którą zrobił tata. Służy ona jako podpora pod glicynie. Pnącza się po niej bardzo ładnie rozrastają. W przyszłości zacienią latem część oczka wodnego. No i jak będą kwitnąc to część ogrodu pokryją wspaniałe girlandy z kwiatami!


W warzywniku rosną ogórki, fasola, pietruszka, selery i sałata. Obok drzewek i krzewów owocowych rosną zioła. W inspekcie są pomidory, a obok niego już na zewnątrz cukinie i koper.


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga! Już jutro napiszę o trzmielinach rosnących na skarpach przy wejściu do domu!

2 komentarze:

 1. Piękna juka :)
  Zapraszam do siebie
  http://kosmetycznieee.blogspot.com/2015/07/moje-zakupy-ogrodnicze-czyli-kwiatki-i.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Już do Ciebie zaglądam :) Pozdrowienia!

   Usuń