Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 7 marca 2013

Zimozielone rośliny na początku marca 1

Po słonecznym początku dnia popołudnie przyniosło trochę chmur. Mimo tego wciąż jest ciepło. Po 14.00 termometr wskazywał +13 stopni C. Niestety temperatura spada, a prognozy na najbliższe kilka dni wyraźnie mówią o powrocie zimy. Dlatego też dziś wyruszyłem z aparatem fotograficznym do ogrodu. Zapraszam na krótki foto spacer. 

Zima trwa już ponad 3 miesiące. Początek grudnia przyniósł śnieg i mróz. Pisałem o tym kilkanaście dni temu. Rośliny póki co nie wyglądają źle. Nawet te, które są bardziej wrażliwe na mrozy wyglądają na nieuszkodzone. 

Osmantus Goshiki prezentuje się całkiem nieźle. Wczoraj go podlałem, gdyż na pewno potrzebuje teraz wody.


Opuncje przy oczku wodnym również nie ucierpiały z powodu mrozów. Są one jednak bardzo odporne na niskie temperatury i nie straszne są im spadki temperatur nawet poniżej - 20 stopni C. 


Równie dobrze prezentuje się berberys Julianae. Wczoraj pojechałem obejrzeć żywopłot posadzony z tych roślin. Wygląda bardzo okazale i nie nosi żadnych śladów uszkodzeń. Mam nadzieję, że moje berberysy też szybko urosną i będą ładnie prezentować się jako żywopłot.


Laurowiśnia wschodnia Otto Luyken jest już gotowa do dalszego rozwoju. Ma wielkie pączki, z których wiosną wyrosną nowe łodyżki i liście.


Najgorzej zimę przeżyła trzmielina japońska. Nie osłaniałem jej niczym i niektóre listki delikatnie zbrązowiały. mam jednak nadzieję, że wiosną jej kondycja będzie lepsza. Porządnie ją podlałęm, gdyż nic tak nie szkodzi roślinom zimozielonym jak zimowa susza. 


Jesienią martwiłem się o laurowiśnię wschodnia Caucasica. Wygląda jednak na to, że póki co zima jej nie uszkodziła. Również ten krzew porządnie podlałem i mam nadzieję, że nadchodzące ochłodzenie jej nie zniszczy. Wczesno wieosenne mrozy są najgroźniejsze dla roślin, gdyż są one osłabione po długiej zimie. 


Zapraszam do codziennej lektury bloga. Na bieżąco będę Państwa informował o stanie roślin i zmianach zachodzących w ogrodzie. A już dziś mogę powiedzieć, że zmian tych trochę będzie!

2 komentarze:

  1. Piękne są rośliny ale zimno znowu idzie i zimowa trochę znowu źle dla roślin Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj Agatko! Mam nadzieję, że nie będzie już dużych mrozów. Pozdrowienia serdeczne!

      Usuń