Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 6 marca 2013

Wiosenne porządki 2

Nie wytrzymałem. Dziś rano pod pretekstem kupna wiejskich jajek pojechałem na targ do Grodziska Mazowieckiego. W głębi duszy jednak jechałem sprawdzić, czy już są w sprzedaży bratki. Były!!! Pal sześć jajka! Bratki ważniejsze. Rozsądek nakazywał mi poczekanie jeszcze kilka dni. Wiem, wiem. Ma być jeszcze zimno. Ale bratkom nie powinny zaszkodzić ujemne temperatury, a przecież wiosna już coraz bliżej. Rozsądek przegrał. I bardzo się z tego cieszę! Kupiłem bratki, jajka też. Szybko wróciłem do domu i natychmiast zabrałem się za sadzenie kwiatów.

Część bratków posadziłem jak zwykle przed furtką, od strony ulicy.


Inne sadzonki trafiły do dużych doniczek, które postawiłem na schodach. Wreszcie nadszedł dzień, za którym strasznie tęskniłem. Mam kwiatki na schodach. I niech sobie jeszcze będzie zimno. Raczej nie powinno im to zaszkodzić. Sprzedawca zapewniał mnie, że pochodzą z tzw. zimnej uprawy. No cóż, zaufałem mu. A jakie będą efekty zobaczymy za kilka dni. W każdym razie jestem dobrej myśli.


Wracając jednak do ogrodowych porządków, dziś pogoda wyjątkowo sprzyjała wyjściu do ogrodu. Ok. 13.30 było +17 stopni w cieniu!


Ostatnie ciepłe i słoneczne dni pobudziły wiele roślin do życia. Nawet w moim zacienionym ogrodzie powoli widać oznaki wiosny. 

Krokusy powinny zakwitnąć lada moment.


Hiacynty również zaczęły szybko rosnąć.


Trawnik po przegrabieniu nie wygląda najlepiej, ale jeśli będzie ciepło i słonecznie to szybko się zazieleni.


Oczyszczenia z liści i igliwia doczekały się również skarpy przy wejściu do domu.


Teraz czekam na dłuższe ocieplenie. Wtedy będę mógł przyciąć trzmieliny. Chciałbym, żeby pokryły zimozielonym dywanem całe skarpy.


Niestety prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Od piątku czeka nas ochłodzenie. Nocami temperatura może spadać nawet do -10 stopni C. Na szczęście nie potrwa to długo. Początek kalendarzowej wiosny powinniśmy przywitać już temperaturami w okolicach +10 stopni w ciągu dnia.

Zapraszam na moją stronę internetową www.zimozielonyogrod.pl


3 komentarze:

 1. Jesteś Andrzejku w gorącej wodzie kąpany. Ale ja Ci się nie dziwię. Pięknie wygląda bratkowa rabatka - życzę Ci żeby przetrwała najbliższy tydzień. Ja jeszcze nie dałam się ponieść, chociaż powstrzymać się trudno. Wynieśliśmy tylko na zewnątrz donice z forsycjami. Cała reszta jeszcze czeka. Pięknie uporządkowałeś już swój ogród. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Twoje bratki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Nie wytrzymałem :) Ale wiem z doświadczenia, że bratki bez problemów znoszą niskie temperatury, nawet do -10 stopni. Oczywiście jeśli taka temperatura utrzyma się przez tydzień to zmarzną. Jestem jednak dobrej myśli :) Oczywiście dam znać jak przetrwały atak zimy. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 2. No i masz babo placek, he,he. U mnie pada śnieg. Zamiast po bratki trzeba było wpaść do nas na kawkę-to blisko targu!!!!Pozdrawiam i życzę aby te piękne kwiatuszki przetrwały atak zimy!!!!:)) Pozdrawiam Małgosia:))

  OdpowiedzUsuń