UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 2 października 2018

Ogród przy kościele w Podkowie Leśnej - październik 2018

Dziś było chłodno, chwilami wręcz zimno. Ledwie 14 stopni. Ale wczoraj pogoda zachęcała do spacerów. Przyjemne 20 stopni i słońce oraz brak wiatru wypędziły mnie na przechadzkę. Po raz kolejny odwiedziłem kościół pw. Św. Krzysztofa w Podkowie Leśnej oraz otaczający świątynię ogród. W tym przepięknym miejscu zgromadzone wiele ciekawych roślin. Jest tu również mnóstwo sezonowych kwiatów. Ogród zamieszkują ptaki (również te egzotyczne), wiewiórki, ryby i żółwie (oczko wodne), koty oraz pawie. Te ostatnie wczoraj gdzieś zwiały i nie zauważyłem ani jednego. Za to podczas spaceru towarzyszył nam przepiękny kotek. Historię tego przepięknego miejsca znajdziecie TUTAJ

Teraz zapraszam na słoneczny i kolorowy spacer.


W ogrodzie otaczającym kościół nie brakuje liściastych roślin zimozielonych. Można tu znaleźć laurowiśnie, różaneczniki, kaliny praskie, trzmieliny pnące, barwniki, bluszcze i bukszpany. 


W południowej części ogrodu spotkamy zakątek, którego nie powstydziłyby się ogrody znad Morza Śródziemnego. Rosną tu przepiękne róże oraz lawenda. 


Przy oczku wodnym króluje zieleń i kolory różnych kwiatów i bylin. 


Na dziedzińcu i w alejkach otaczających kościół wciąz kwitnie wiele letnich kwiatów. 


A to urokliwy gadżecik. Ten ptaszek to kran. Prawda, że piękny?


W wolierze żyją różne egzotyczne ptaki. Przyzwyczajone są do ludzi. Chwilami z ciekawością przyglądają się osobom oglądającym te kolorowe stworzonka. 


A na zakończenie jeszcze miły kotek. Wczoraj na Instagramie i FB opublikowałem zdjęcie Dyzia na fotelu tytułując je "Czarny na czarnym". Dziś dla odmiany jest "Szary na szary".


Bardzo lubię to miejsce. Ciekaw jestem, czy Wam spodobał się ogród przy kościele w Podkowie Leśnej. 

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

6 komentarzy:

 1. Poland is such a beautiful country..

  Please visit: http://from-a-girls-mind.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you. I've just visited your blog. It's gorgeus! I love Far East, their culture, climate, food, people... Have a nice day :-)

   Usuń
 2. Ciekawy ogród :) Zwykle przy naszych kościołach jest wybetonowany plac. Ciężko też o coś do siedzenia na zewnątrz. Ten ogród zachęca do pozostania na dłużej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to bardzo urokliwe miejsce. Na zewnątrz jest sporo ławek i krzeseł do siedzenia. Zarówno na dziedzińcu jak i pod pergolą. Lubię do tego ogrodu czasem zajrzeć. Serdeczności, miłego dnia.

   Usuń
 3. Ten ogród dwa a może trzy razy gościł na Twoim blogu. Zawsze oglądam z duża przyjemnością.
  Ten ptaszek kran jest prześliczny. Żywe ptaki też cudowne.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, o każdej porze roku ogród przy kościele wygląda inaczej. I o każdej porze roku jest piękny. Ptaszek - kran śliczny, bardzo mi się spodobał. Ale najbardziej uwiódł mnie srebrzysty kotek :-) Serdeczności Lusiu :-)

   Usuń