UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 8 października 2018

Nieborów - park i ogrody - 07 pażdzienika 2018

Nieborów to niewielka wieś w województwie łódzkim, do której można w niecałą godzinę dojechać z Warszawy. Oczywiście jeśli na wąskiej i zatłoczonej A2 nie ma korków i niezliczonej ilości TIR-ów. Pewnie byłby jedną z setek nieznanych bliżej wiosek w Polsce, gdyby nie wspaniały zespół pałacowo-parkowy, który usytuowany jest w tej miejscowości. W Nieborowie byłem kilka razy. Ostatnio w lipcu 2016 roku. O Pałacu i Muzeum Majolik napiszę innym razem. W kolejnych postach pokażę Wam także Park Romantyczny w Arkadii (koło Nieborowa) oraz Łowicz. 

Dziś zapraszam Was na słoneczny spacer po parku i ogrodach otaczających Pałac w Nieborowie. 


Jedną z ciekawostek tutejszego parku jest najstarszy rosnący na terenie Polski platan. To wielkie drzewo zajęby pewnie co najmniej pół mojego ogrodu.

W parku oprócz majestatycznych platanów znajdziemy wiele odmian klonów, dębów czy lip oraz tulipanowce i miłorzęby. Nie brak tu także kwiatów i rzeźb.


W parkowym ogrodzie  rośnie wiele kwiatów miododajnych. Jest tu również ścieżka edukacyjna "O pszczelich sprawach". Moją uwagę przykuły wspaniale przebarwiające się drzewa i kokornak oraz liściaste krzewy zimozielone, takie jak trzmieliny pnące czy laurowiśnie.


W ogrodach rośnie bardzo ciekawa odmiana róż. Majądrobne kwiatki zebrane w wiechy, które przypominają trochę hortensje. 


W jednym z budynków na terenie parku znajduje się kawiarnia, w innym zaś oranżeria, w której można podziwiać wiele egzotycznych roślin.  


Na zewnętrznych parapetach oranżerii stoją donice z czarnymi surfiniami. Piękne i niezwykle czarujące kwiaty!


Park ozdabiają teraz kolorowe drzewa, które przypominają nam o tym, ze już jest jesień. Póki co typowa złota polska jesień.  


Już wkrótce pokażę Wam kolejne zdjęcia z Nieborowa, Arkadii i Łowicza. 
Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

2 komentarze:

 1. Miałeś piękną i bardzo atrakcyjną wycieczkę. Faktycznie, w parku już zagościła jeszcze nie złota ale już malownicza jesień. czekam na Twoje kolejne relacje.
  Widzę, że jeszcze kwitnie werbena patagońska.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ta werbena mnie zachwyciła :-) Ogrody kwiatowe są w osłoniętym i słonecznym miejscu. Wyglądają cudownie. Już niedługo napisze o Pałacu i nieborowskim Muzeum Majolik :-) Serdeczności Lusiu :-)

   Usuń