Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

wtorek, 31 grudnia 2013

Sylwester w Zimozielonym ogrodzie - mroźny poranek

Dziś ostatni dzień starego roku. Za chwilę przyjdzie czas na życzenia, a potem na podsumowanie 2013 roku. Zanim to jednak nastąpi chciałbym podzielić się z Państwem kilkoma zdjęciami z dzisiejszego poranka! Od rana jest słonecznie, aczkolwiek chłodno. O 08.00 w mojej okolicy były -4 stopnie C. Teraz temperatura dochodzi już do 0, ale na trawniku wciąż jeszcze jest szron. Taka piękna pogoda zmobilizowała mnie do uwiecznienia przyrody w ostatni poranek 2013 roku.

Tak wyglądały drzewa na tle nieba dziś tuż przed 09.00 rano.


Na oczku wodnym pojawiła się cienka warstwa lodu. W ciągu dnia pewnie stopnieje, ale póki co daje wrażenie zimy, której tak naprawdę nie ma. Przynajmniej tej termicznej.


W nocy szron osiadł na trawniku oraz na wszystkich roślinach.
Tak wygląda teraz jałowiec Blue Carpet. Już wkrótce na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl  pojawi się więcej informacji o uprawie tej ślicznej rośliny.


A tak prezentowały się trzmieliny pnące. Pierwsze zdjęcie przedstawia odmianę Sunspot, a drugie Canadale Gold. Na stronie www.zimozielonyogrod.pl przeczytacie sporo ciekawostek dotyczących uprawy tych roślin.

Pod szronem znalazła się również moja palma mrozoodporna.


Niektóre rośliny, takie jak aukuby japońskie czy różaneczniki odprowadzają część wody z liści do korzeni. Liście zwieszają się i wyglądają jak pomięte chusteczki do nosa. Oczywiście nie jest to oznaką przemarznięcia czy choroby. Gdy tylko temperatura podskoczy powyżej ) stopni C, liście podniosą się i  wrócą do swojej dawnej formy.Szron pojawił się w całej okolicy. Dziś rankiem wyjątkowo pięknie wyglądał ogród moich sąsiadów.


Zapraszam do codziennej lektury bloga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz