Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

środa, 11 grudnia 2013

Ogród zimozielony? A może szaro bury?

Dzisiejszy dzień przyniósł w centrum kraju fatalną pogodę. Od rana są mgły i co trochę kropi deszcz. na szczęście jak na grudzień jest dosyć ciepło. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskazywały prawie +7 stopni. Jak typowy Polak muszę trochę ponarzekać. No bo jak zimno to źle, jak gorąco i parno to tragedia, jak nie pada to fatalnie, a jak pada to jeszcze gorzej. I można by tak bez końca. Fakt jest jeden. Dziś nad większością Polski zalegały mgły. I to z nich sączyła się mżawka. Trochę szczęścia miał jedynie Dolny Śląsk co ilustruje poniższa mapka pochodząca ze strony www.sat24.com No a najwięcej szczęścia to miała już południowa i południowo zachodnia Europa oraz Bałkany.


W każdym razie nie ma co narzekać. Liściaste rośliny zimozielone wraz z ich właścicielami mogą cieszyć się taką pogodą, bo po pierwsze nie jest zimno, a po drugie jest mokro, co tym roślinom szczególnie dobrze służy.


Na iglakach też widać efekty mgieł i mżawek. To świerk Conica rosnący przed domem.


W taką pogodę wszystko dookoła jest szare, mokre, bure i do czterech liter. Na szczęście w ogrodzie mam sporo roślin zimozielonych i dzięki nim właśnie jest przynajmniej chociaż trochę kolorowo i mniej przygnębiająco.


Ostatnie coraz cieplejsze dni spowodowały, że oczko wodne praktycznie już rozmarzło. Nie ma więc potrzeby włączanie w tej chwili grzałki. Z uwagi jednak na to, że nie ma w oczku już fontanny, dobrze jest co jakiś czas włączyć napowietrzacz. na pewno nie zaszkodzi on rybom i roślinom żyjącym w oczku.


Ostatnie silne wiatry (Ksawery) połamały wiele drobnych gałązek, które po zniknięciu śniegu są szczególnie dobrze widoczne na moim trawniku. Dziś nie miałem czasu, ale jutro postaram się je wszystkie pozbierać, gdyż nie wyglądają ani ładnie ani efektownie.Może jutro pogoda będzie lepsza?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz