Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 17 sierpnia 2013

Trawnik odżył

Na początku przepraszam wszystkich Czytelników za moją nieobecność na blogu w ostatnich dniach. Mam jednak trochę prywatnych spraw, które nie zawsze pozwalają mi na napisanie czegokolwiek.

Dziś miałem możliwość skosić trawę. Piękna i słoneczna pogoda pozwoliły mi trochę popracować w ogrodzie. Ostatnie opady deszczu (sprzed kilku dni) spowodowały wyraźne odrodzenie trawnika. Nie kosiłem go specjalnie przez te kilka dni, żeby trochę odżył. Efekty widać na zdjęciach. Zrobionych już po skoszeniu.


Murawa zgęstniała i odzyskała żywy, zielony kolor.


A żółte plamy, które pojawiały się przed opadami (mimo podlewania trawnika) wyraźnie się zmniejszyły i praktycznie ich już nie widać.


Niestety panująca w lipcu i na początku sierpnia susza spowodowała dosyć szybkie usychanie liści brzóz. Teraz trawnik jest jak kto woli, albo ozdobiony przez żółte liście tych pięknych drzew, albo po prostu przez nie zabrudzony. Wygląda to jednak ciekawie. Szkoda tylko, że już teraz widać pierwsze oznaki jesieni.

10 komentarzy:

 1. Ja staram się nie dopuszczać do siebie myśli (faktów?) o nadchodzącej jesieni. Mimo, że m.in. z czarnej porzeczki na moim balkonie spadają liście. Chcę cieszyć się latem jak najdłużej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, niech lato trwa jak najdłużej. No i żeby jesień i zima były ciepłe :)

   Usuń
  2. Też cieszyłabym się z ciepłej zimy:)

   Usuń
  3. Tak, tak :) Ogólnie rzecz biorąc nie przepadam za mrozami i śniegiem. W górach to co innego, ale nie w Warszawie czy okolicach :( Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Twój trawnik Andrzejku wygląda wspaniale. U mnie to wygląda dużo gorzej. Za mało deszczu spadło a teraz wracają znowu upały i susza i znowu czekają nas wieczory z wężem. Mimo wszystko cieszę się słoneczkiem dopóki jeszcze można. Jesień zbliża się nieubłaganie, to widać po roślinach. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Ewuniu za miłe słowa! U nas dosyć porządnie popadało, ale od kilku dni znowu jest bardzo ciepło i sucho. No i pewnie jutro będę musiał podlać krzewy. A trawnik w poniedziałek :) Gorące pozdrowienia!

   Usuń
 3. I u mnie trawnik jest piękny, zielony po ubiegłotygodniowych opadach deszczu a był już cały popalony słońcem ;
  a u Ciebie już wykoszone i ładnie wygląda .
  pozdrawiam , miłej niedzieli życzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, to dobrze, ze Twój trawnik odzyskał kondycję. Teraz znowu czekam na deszcz bo już od kilku dni nie padało. Pozdrowienia. Miłej niedzieli.

   Usuń
 4. u mnie trawnik też odżył tydzień temu kosiłam i znowu podrosła trawa i zazieleniła się dużo. Pozdrawiam życząc miłej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Deszcz jest bardzo ważny dla trawników i dłuższe okresy suszy im po prostu szkodzą. Ja starałem się często podlewać mój trawnik, ale i tak odczuł suszę. Po deszczach jednak odżył. Miłej niedzieli!

   Usuń