Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 18 maja 2012

Wiosenne przyrosty roślin

Pomimo złej pogody wyszedłem zrobić kilka zdjęć roślin i ich wiosennych przyrostów. Aż miło popatrzeć na nowe listki, których piękna zieleń jest tak różnorodna. Maj to cudowny miesiąc. Chyba tylko teraz można podziwiać setki odcienie zieleni. Każde drzewo i każdy krzew są "inaczej" zielone. Ta zieleń jeszcze jest świeża. Szczególnie po deszczu pięknie prezentują się drzewa i krzewy. Zapraszam do foto spaceru po nowych przyrostach moich roślinek.

Pierwszy krzew (na zdjęciu poniżej to pieris japoński odmiana "Flaming Silver" (Pieris japonica "Flaming Silver"). jest to zimozielony krzew dorastający do nawet 2 metrów wysokości. Odporny na mrozy, ale lepiej posadzić go w miejscu osłoniętym od wysuszających wiatrów.


Kolejny krzew to również pieris japoński, ale w odmianie "Little Heath" (Pieris japonica Little Heath). Również zimozielony, osiąga 2 metry wysokości. Lubi miejsca półcieniste i osłonięte od wiatrów. podobnie jak inne odmiany pierisa powinno się go sadzić w lekko kwaśnej i wilgotnej glebie. Należy uważać aby go nie przesuszyć.


Również ostrokrzewy, które posadziłem na żywopłot mają piękne i gęste przyrosty. To żeńska odmiana "Blue princess".


Bluszcz pospolity (Hedera helix) przetrwał zimę bez żadnych uszkodzeń. Teraz wypuszcza młode listki i łodyżki. Muszę się pochwalić, że bluszcz ten wyhodowałem sam z odnóżki przyniesionej od znajomych. Najpierw go ukorzeniłem (jesienią), a na wiosnę ubiegłego roku wysadziłem do ogrodu. Kilka dni temu podsypałem bluszcz nawozem do roślin zielonych.


Piękne przyrosty ma również jałowiec płożący "Green carpet" (Junisperus horizontalis Green carpet").


Obok niego rozrasta się bukszpan (buxus serpenvirens).


Więcej informacji o uprawie, warunkach i wymaganiach poszczególnych roślin już wkrótce na mojej stronie internetowej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz