Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 14 kwietnia 2017

Otwarte ogrody 2017

Moi drodzy! Z ogromną radością mogę już dziś poinformować Was, że mój Zimozielony ogród po raz kolejny zostanie otwarty dla zwiedzających. W tym roku już po raz 4 biorę udział w Festiwalu Otwarte Ogrody. A ponieważ mieszkam na pograniczu Brwinowa i Podkowy Leśnej ogród otwieram z obiema miejscowościami. Z Podkową - bo to tradycja i sentyment, a z Brwinowem, bo jestem mieszkańcem tego miasta. 

O idei Festiwalu napisze innym razem. Dziś chciałbym poinformować Was, że Zimozielony ogród będzie otwarty w niedzielę 04 czerwca 2017 roku w godzinach 11.00 - 13.00 (Podkowa Leśna) oraz najprawdopodobniej w niedzielę 11 czerwca 2017 roku (Brwinów). W tym drugim przypadku termin zostanie wkrótce potwierdzony.


Poza zwiedzaniem ogrodu jak zawsze będzie degustacja dżemów i ogórków mojej roboty. Nie zabraknie oczywiście różnych ciekawych historii związanych z uprawą liściastych roślin zimozielonych. 


Podczas dotychczasowych spotkań świetnie się bawiliśmy. Spotkania przyjaciół, poznawanie nowych znajomych, opowieści o historii miejsca, w którym mieszkam. Oczywiście także o Iwaszkiewiczu, którego teściem był patron mojej ulicy - Stanisław Lilpop. Były także zagadki i konkursy, w których można było wygrać narzędzia ogrodnicze FISKARS. 


W tym roku przewiduję kilka niespodzianek. Właśnie wysłałem zamówienie na słoneczną  ciepłą pogodę. Mam nadzieję, że aura, w przeciwieństwie do mnie, nie zrobi nam niespodzianki. 

Serdecznie zapraszam!

6 komentarzy:

 1. No piękne takie spotkania są - szkoda że nie mogę uczestniczyć - pozdrawiam Andre serdecznie :):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdeczności Marii! Jak będziesz gdzieś w pobliżu daj znać. Zapraszam na kawkę :-)

   Usuń
 2. To cudowne móc zwiedzać właśnie takie wyjątkowe ogrody! Wesołych Świąt, pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :-) I oczywiście zapraszam :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. To na pewno będzie wspaniała impreza.
  Życzę Ci Andrzejku spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.
  Przesyłam uściski!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Oby tak było :-) Dziękuję jeszcze raz za przepiękną kartkę. Wesołego Alleluja dla Ciebie i Twoich bliskich!

   Usuń