Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 31 sierpnia 2015

Upalny koniec sierpnia

Ostatnie dni przynoszą coraz wyższe temperatury! Dziś jest prawie 37 stopni! A jutro podobno ma być jeszcze cieplej. Tegoroczne lato jest wyjątkowe, nie tylko jeśli chodzi o temperatury, ale również o ilość opadów. Nie pamiętam tak suchego lata! A przecież statystycznie lipiec to najbardziej mokry miesiąc roku. W ogrodzie trzeba co kilka dni sprzątać bo z drzew lecą non-stop liście.


W ostatni piątek pisałem o zmianach w ogrodzie. Na prośbę Czytelników zrobiłem kilka kolejnych zdjęć miejsca, gdzie posadziłem nowe krzewy. A już wkrótce na blogu opublikuję opisy posadzonych kilka dni temu roślin.


Oprócz nowych krzewów posadziłem tu również 2 krzewy przesadzone z innych miejsc. To hortensja bukietowa oraz skimia japońska.


Teraz muszę jeszcze rozłożyć agrowłókninę i wysypać korę sosnową. Póki co wstrzymuję się z tym, ponieważ być może pomiędzy krzewami posadzę w grupach hosty (funkie), które obecnie rosną w innym miejscu.


W sobotę zebrałem kosiarką liście z trawnika. Dziś niestety znów na murawie jest żółto. W większości to liście z brzóz, które w tym roku wyjątkowo szybko je gubią. Wszystko to spowodowane jest katastrofalną wręcz suszą. Ciekaw jestem czy prognozy się sprawdzą i czy jutro będzie znów upał. Synoptycy od środy przewidują ochłodzenie i opady. Mam nadzieję że te ostatnie się wreszcie pojawią. A co do upałów... za dwa lub trzy miesiące na pewno będziemy tęsknić za słońcem i wysokimi temperaturami.Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

2 komentarze:

  1. Brzozy to okropne śmieciary ale są takie urocze. U nas jeszcze mało liści spada, tylko kokornak rozrzuca swoje gigantyczne listowie. Sucho jest okropnie, czekam z utęsknieniem na deszcz, czego i Tobie życzę. Cieplutko pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Oj tak, a u mnie liście strasznie lecą. W zasadzie od kilku lat brzozy wcześnie gubią liście. A to dlatego, że panuje fatalna susza. W mojej okolicy gwałtownie opada poziom wód gruntowych, co ma niebagatelny wpływ na kondycję drzew. Te z korzeniami palowymi radzą sobie troszkę lepiej, ale brzozy już nie bardzo :( Pozdrowienia Ewuniu, u nas dziś +37 stopni.... Ufff...

      Usuń