Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 28 sierpnia 2015

Kolejne zmiany w ogrodzie

Jakiś czas temu wspominałem Państwu o roślinach, które zakupiłem podczas krótkiego wypadu na południe Polski. Wstyd się przyznać, ale rośliny przez prawie miesiąc czekały na znalezienie dla nich miejsca i na posadzenie. Długo myślałem nad tym gdzie je posadzić, doniczki przenosiłem w różne miejsca, ustawiałem je, dopasowywałem do innych, rosnących już roślin. Początkowo miałem troszkę inne plany, ale musiałem je skorygować stosownie do wymagań glebowych i świetlnych nowych roślin. 

Oprócz sadzenia nowych nabytków musiałem pozbyć się 3 roślin, które powoli z różnych przyczyn umierały. Przesadziłem także dwie inne rośliny, ale o tym napiszę dalej. W miejsce mahonii repens, posadziłem aukubę japońską. Na szczęście w ogrodzie mam jeszcze jedną mahonię rozesłaną, którą dostałem kiedyś na urodziny od mojej sąsiadki Paulinki. Ten ostatni krzew bardzo ładnie rośnie.


Wracając jednak do nowej aukuby, znalazła się ona nieopodal innych aukub odmiany Variegata.


Ze swojego starego miejsca musiała wywędrować jedna ze skimii japońskich. Miała tam już za ciasno. Do tego jeszcze zdominował ją szybko rozrastający się głogownik.Po północnej stronie ogrodu zlikwidowałem część trawnika. Wybrałem trawę, przełożyłem obwódkę z kostki granitowej i posadziłem tam nowe krzewy. Jeśli chodzi o nowe rośliny to pojawiło się tam kilka ostrokrzewów, kalina Burkwooda, głogownik Little Red Robin oraz dwie trzmieliny Dart's Blanket.


Nowe miejsce znalazłem też dla skimii japońskiej oraz dla hortensji bukietowej. Krzew ten potrzebuje dosyć sporo miejsca. Po kilku latach na pewno będzie dosyć wysoki i rozłożysty.


Odmieniony fragment ogrodu nie jest jeszcze do końca zagospodarowany. Musze jeszcze przesadzić rosnące nieopodal hosty oraz wyłożyć podłoże agrowłókniną i wysypać na nią korę sosnową. Ale najważniejsze już zrobione!


Niebawem zrealizuję pomysł zmian w kąciku egzotycznym! Na pewno napiszę o tym na blogu! A tymczasem zapraszam do jego codziennej lektury! Już jutro moje wrażenie z pobytu w Cieszynie!

2 komentarze:

  1. Spora ta nowa rabata. Jak roślinki się rozrosną będzie pięknie. Hortensja ładnie rozjaśni to miejsce - świetny pomysł. A liście lecą z drzew....idzie jesień! Miłego weekendu Andrzejku.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Bardzo dziękuję Ewuniu za miłe słowa :) Latem kolory hortensji będą pasować do kremowo-zielonych ostrokrzewów. Ale dadzą też trochę kontrastu dla skimii i bluszczy (pnących i krzewiastych), które rosną tuż obok :) Miłego weekendu Ewuniu! Pozdrowienia!

      Usuń