Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 25 lutego 2017

Krótka wizyta zimy

Wczoraj późnym popołudniem powróciły opady śniegu. Ale kiedy obudziłem się dziś rano nie mogłem uwierzyć własnym oczom! Sypał bardzo gęsty śnieg. Nie trwało to na szczęście długo, ale intensywny opad pokrył okolicę dosyć grubą warstwą białego puchu. Już przed 10.00 wyszło jednak słońce, a temperatura wzrosła powyżej 0 stopni C. Zdążyłem jednak zrobić parę zdjęć, gdyż okolica wyglądała naprawdę pięknie. Czy takie piękne krajobrazy powrócą jeszcze tej zimy? Wszak przed nami jeszcze nieco ponad 3 tygodnie i wszystko może się zdarzyć. Prognozy długoterminowe podają, że w połowie marca możliwe jest krótkotrwałe ochłodzenie. Jednak nie będzie ono duże, a temperatury w ciągu dnia nie powinny spaść poniżej zera. 

Niecierpliwie czekając na wiosnę serdecznie zapraszam na krótki spacer po zaśnieżonym Zimozielonym ogrodzie i jego najbliższej okolicy.


O intrygującej wielu czytelników dziurze w oczku  wodnym napiszę innym razem. Dziś tylko wspomnę, że dzięki jednemu głupiemu ruchowi narobiłem sobie całkiem sporo roboty. 


A to już ogród moich sąsiadów. Ośnieżone sosny pięknie prezentują się w promieniach przedpołudniowego słońca. 


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga.

6 komentarzy:

 1. Od jakiegoś czasu systematycznie zaglądam i podglądam:) Podziwiam cudowny, zimozielony ogród i z zainteresowaniem czytam posty (np. te o różanecznikach), bo w zasadzie nie mam zbyt dużego doświadczenia w prowadzeniu swojego ogrodu, który wraz z mężem dopiero tworzymy... pomału, często robiąc błędy, ale ciesząc się tym, co powstaje:) Z ogromną przyjemnością dołączyłam do obserwatorów. Gratuluję lekkiego pióra i wiedzy ogrodniczej, z której nie ukrywam, zamierzam korzystać;DDD.
  Pozdrawiam serdecznie - Izabela Kupisz (www.kicikicitata.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry Pani Izo. Bardzo dziękuję za miłe słowa :-) No i pędzę na Pani bloga :-) Serdeczności!

   Usuń
 2. Bajkowe zdjęcia jak z drona:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Co ciekawe zdjęcia robiłem telefonem, bo mój aparat fotograficzny jest w naprawie :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Coś się tej zimie pomyliło w tym roku :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, oby już nie wróciła :-) Pozdrowienia i do zobaczenia w Poznaniu :-)

   Usuń