Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 25 czerwca 2015

Róże w moim ogrodzie

Mój ogród nie jest stworzony dla kwiatów. Z uwagi na dużą ilość drzew zarówno u mnie jak i w całej okolicy w ogrodzie panuje cień. Słońca jest tu jak na lekarstwo. jedynie latem, kiedy nasza dzienna gwiazda jest wysoko na nieboskłonie część ogrodu jest w godzinach porannych i popołudniowych oświetlona promieniami słonecznymi. Ale nawet teraz tego słońca nie ma zbyt wiele. 

Większość kwiatów ogrodowych wymaga dostępu do światła słonecznego. W ogrodzie jak już pisałem, jest kilka miejsc gdzie czasami słoneczko przez jakiś czas dociera. I w tych właśnie miejscach posadziłem róże. Staram się o nie dbać. Są regularnie podlewane i odpowiednio nawożone. Do dołków, w których je posadziłem dałem też dobrą glebę. Krzewy odpłacają się za to pięknymi kwiatami. I chociaż nie mam tych róż zbyt wiele, raptem 4 krzaczki, to chciałem dziś Państwu pokazać ich kwiaty. Są naprawdę piękne.

Podróż rozpoczniemy od wejścia do ogrodu z ulicy. Po lewej stronie furtki posadziłem w tym roku dwa krzewy róży pnącej. Niestety nie wiem jakie to są odmiany. Jedna z nich niedawno zakwitła na żółto. Druga (ta po lewej stornie) powinna być czerwona.W kąciku egzotycznym przy oczku wodnym do tegorocznej wiosny rosły posadzone rok temu miniaturowe różyczki. Niestety krzaczki zaczęły chorować. Mimo stosowania różnych środków ochrony roślin różyczki musiałem wywalić. 

W ich miejsce posadziłem nowy krzew róż. I tutaj kolejna niespodzianka. Tej odmiany także nie znam. Ale nie szkodzi. Jest naprawdę piękna.Na koniec najstarsza moja róża. To odmiana Grand Award! Królowa wśród pnących róż! Ma piękne pełne kwiaty!Grand Award rośnie przy altance. Ma troszkę za mało słońca, ale mimo to pięknie kwitnie.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Piękne róże.
  Ja teraz też kupiłam jedną :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Andrzejku róże to prześliczne kwiaty i dobrze, że znalazłeś odrobinę miejsca by posadzic chociaz kilka krzaczków. Ogród bez róż to jak lato beż słońca. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Haniu! Masz rację:) Róże dodają wiele uroku, nawet jeśli nie ma ich zbyt wiele! Pozdrowienia, miłego weekendu!

   Usuń