Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 1 lutego 2014

Warszawa - świąteczne iluminacje

Święta już dawno za nimi. Ale w naszej stolicy wciąż jeszcze można podziwiać iluminacje świąteczne. To już ostatni moment na to, żeby zobaczyć je własnymi oczami. Kto nie widział? Niech żałuje. Są piękne. Wg mnie Warszawa pozostawia jak zwykle w tyle inne polskie miasta. A szczególnie Kraków, który tak strasznie nam dogryza i ma stołeczne kompleksy. Lubię Kraków, ale życie w tym kraju to Warszawa, przepraszam wszystkich krako-lubicieli. To u nas jest energia, kultura, teatry... Kraków jest troszkę off. Być może jeśli wyjdzie ze swojego zadufania stanie się znów miastem wiodącym w kulturze. Póki co może nam tylko pozazdrościć.

Zapraszam na zdjęcia ze świątecznej wciąż Warszawy!To piękne miasto wiele przeżyło. Najpierw zniszczyli je Niemcy, potem komuniści, którzy odbudowali Warszawę w idiotycznym stylu. Teraz z dnia na dzień moje miasto pięknieje. I żaden Kraków czy Wrocław, ani Gdańsk do pięt nam nie dorasta!

4 komentarze:

 1. Rzeczywiście śliczne ,ja już odwykłam :) od takich widoków.... po przeprowadzce z miasta ....teraz za to mam inne :)
  Nie wiem czy wiesz ale ... na odbudowanie Warszawy po wojnie rozbierano "całe wioski" na tutejszym - moim teraz- terenie, a uzyskane cegły jechały do W-wy. Najciekawsze jest to że niektóre miejscowości nadal figurują w " urbanistyce " i budującym tam domy nakazują dostosować się do ogólnej zabudowy danej miejscowości :))))) która de'facto nie istnieje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że wiem. Pamiętaj jednak, że w czasach kiedy odbudowywano Warszawę, istniało zagrożenie, że tzw. ziemie odzyskane zostaną oderwane od Polski. Dlatego też komuna zabierała stamtąd co się da. Oczywiście była to głupota i zwykła kradzież. Bardzo to potępiam. Ale takie były czasy... Tak, czy inaczej, kocham to miasto, ale cieszę się, że mieszkam poza nim :) Ale wystarczająco blisko, żeby korzystać z jego uroków :)

   Usuń
 2. Andrzeju, zgadzam się z Tobą warszawskie iluminacje są naj! i z roku na rok coraz piękniejsze :))) my jeździmy na cwiczenia przez Starówkę i wracamy :) ale wtedy jest jeszcze widno, kilkakrotnie udało mi się przejechać autobusem wieczorem - bezcenny widok i może jutro uda nam się zaliczyć wieczorny spacer - pogoda się poprawia, więc kto wie ;)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak :) Co by nie mówić o HGW to jednak za jej "panowania" miasto zmienia się na lepsze. Nowe tramwaje, autobusy, ulice, parki... Pozdrowienia!

   Usuń