Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

piątek, 28 lutego 2014

To już dwa lata Zimozielonego ogrodu!

Był poniedziałek 27 lutego 2012 roku. Od tego dnia moja pasja, jaką jest uprawa liściastych roślin zimozielonych zaistniała w internecie. Rozpocząłem pisanie bloga poświęconego w znakomitej większości tym właśnie roślinom. Początki były trudne, nie miałem żadnego blogowego doświadczenia. Za to tematów do pisania było i jest mnóstwo. Opisywałem tu różne rośliny, ciekawe miejsca, takie jak parki czy ogrody botaniczne Polski i Europy. Nie zabrakło również informacji o zmianach w moim ogrodzie. A przez te dwa lata bardzo wiele rzeczy się w nim zmieniło. Pojawiły się dziesiątki nowych roślin, nowe założenia ogrodowe czy pomysły na aranżacje przestrzeni. Dzieliłem się z Państwem zarówno moimi ogrodowymi sukcesami jak i porażkami. Dziś z dumą mogę powiedzieć, że czas poświęcony na pisanie bloga nie poszedł na marne. Mam nadzieję, że dzięki takiej formie przekazu informacji chociaż trochę rozpropagowałem liściaste rośliny zimozielone. 


W okresie tym napisałem 600 postów, ten jest 601. Bloga odwiedziło ponad 180 000 czytelników. Otrzymałem też tysiące komentarzy oraz maili. Za wszystkie uwagi czy spostrzeżenia bardzo serdecznie dziękuję. Oczywiście będę kontynuował pisanie bloga, dzielił się Państwem moimi doświadczeniami i wiedzą jaką cały czas zdobywam. Nie zabraknie tu również informacji o kolejnych roślinach czy też relacji z odwiedzanych przeze mnie miejsc.

Bardzo Państwu dziękuję za tak liczne odwiedziny bloga. Serdecznie zapraszam do codziennej lektury postów, również tych starszych!

6 komentarzy:

 1. Twój ogród to moje niedoścignione marzenie, nie wspomnę o znajomości tematu...pozdrowienia..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, to miłe co piszesz :) Pozdrowienia!

   Usuń
 2. musiała byś to zobaczyć Yolando, jak w rzeczywistości wygląda ten ogródek w lesie... cudo perełka okolicznych leśnych terenów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, dzięki wielkie za miłe słowa :) Pozdrowienia!

   Usuń
 3. Gratuluję Andrzejku drugich urodzin bloga i wspaniałych wyników. Życzę Ci wielu kolejnych lat blogowania i wielu nowych przyjaciół. To wspaniale, że dzielisz się swoją ogromną wiedzą z amatorami. Pozdrawiam cieplutko i życzę Ci miłego, weekendowego odpoczynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewuniu za miłe i ciepłe słowa! Mam nadzieję, że moje pisaniny komuś się przydają :) Pozdrowienia i serdeczności!

   Usuń