Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 30 marca 2017

Wioseny spacer

Za nami już 10 dni kalendarzowej wiosny. Trzeba przyznać, że przyroda szybko wyczuła słońce i ciepło. A wegetacja ruszyła z kopyta. Co prawda wczoraj i dziś pogoda w mojej okolicy nie zachwycała. Wczoraj popołudniu mogliśmy obserwować nawet krótkotrwałą wichurę i burzę. Na szczęście obyło się bez szkód. Od jutra ma wrócić słońce i wysokie temperatury. I oby tak już zostało. Serdecznie zapraszam na wiosenny spacer po mojej okolicy.


Niektóre drzewa i krzewy powoli szykują się do kwitnienia. 


 Inne z kolei mają sporo młodych listków.


Oczywiście nie mogło zabraknąć krokusów.


Oraz innych wiosennych kwiatków.


Na kamieniu wygrzewał się żółw.


A na dachu kościoła paw. Oprócz tego naliczyłem tu jeszcze 8 innych pawi, w tym dwa albinosy. Żółwia albinosa nie spotkałem ;-)


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. Witam,
  paw i żółw...
  No zbiło mnie z nóg.
  A te piękne krokusy - dziko rosnące?
  Prześliczna okolica!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Prawie i żółwie hasają w ogrodzie przy kościele. Krokwiami znalazłem w jednym z ogrodów. Wygląda jednak ta to, że ktoś celowo ich tyle zasadzie. Nieważne, wyglądają zjawiskowo. Pozdrowienia.

   Usuń
 2. Czy już Ci pisałam, że kocham bywać u Ciebie? Z resztą nie muszę pisać, Ty doskonale o tym wiesz.
  Uwielbiam chodzenie po lasach. Dzisiaj nogi mi weszły do uszu. o 10 -tej pojechaliśmy do Miechowa.
  W tamtejszych lasach podziwiałam zawilce i przylaszczki. Jednak naszym głównym celem była bazylika Grobu Bożego w Miechowie. I chociaż nie przepadam za rokoko i barokiem to miechowska świątynia mile mnie zaskoczyła.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo! To cudna wycieczka :-) Kwiatki i do tego jeszcze cudeńka architektury sakralnej! Wspaniale! Serdeczności!

   Usuń
 3. Ooooo... Te krokusy rzekomo dziko rosnące to konkretnie rosną u mnie w ogrodzie. I kilka innych fotek też ode mnie - przylaszczka, cebulica Miszczenki i kalina bodnanteńska New Dawn. Nie musisz robić zdjęć przez płot. Zapraszam do środka, np w sobotę (a także dzisiaj). Będę wtedy mógł podać nazwy roślin. Sam wiesz, gdzie fotografowałeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj :-) Nie pisałem, że krokusy rosną dziko ;-) Ale są faktycznie piękne! Super wyglądają :-) Przepraszam, że od razu nie odpisałem ale miałem problemy z netem. A z zaproszenia chętnie skorzystam :-) Pozdrowienia!

   Usuń