Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 6 marca 2017

Orchidea 2017 - Wystawa storczyków

Druga połowa ubiegłego tygodnia była dla mnie wyjątkowo intensywna, ale też bardzo przyjemna. W ubiegły czwartek już po 07.00 rano siedziałem w pociągu do Poznania. Po 10.00 byłem już w stolicy Wielkopolski. Pojechałem tam na 5 Spotkanie Blogerów Ogrodniczych, które towarzyszyło targom ogrodniczym Gardenia. O tym wspaniały spotkaniu i targach napiszę osobny post. W sobotę późnym wieczorem byłem już w domu. Ale za to w niedzielę pojechałem obejrzeć wystawę „Orchidea 2017”. Została ona zorganizowana w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66.


Jak podaje strona internetowa Uniwersytetu Warszawskiego organizatorami wystawy byli: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, OrchidGarden, OrchidSklepik i Salon Orchidei. Sponsorem nagród w konkursie florystycznym został Rynek Hurtowy Bronisze.Wystawa trwała od 3 do 5 marca. Zdążyłem więc w ostatniej chwili. 


Można było na niej zobaczyć  wystawę rzadkich i ciekawych gatunków storczyków z całego świata. Ponadto na kiermaszu możliwy był też zakup zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei.


W czasie wystawy odbył się też konkurs kompozycji ze storczykiem w roli głównej „W kolumbijskiej dżungli” organizowany przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej.


Podczas trwania wystawy zorganizowano pokazy przesadzania roślin. 4 i 5 marca o godz. 12, 14 oraz 16 pokazy prowadził je Pan Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowiedział na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków udzielane były również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga. 

Już wkrótce relacje z Poznania oraz jak zawsze z mojego ogrodu!

13 komentarzy:

 1. Szkoda, że się nie doinformawałam wcześniej o tej wystawie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewo, było dużo informacji na FB, musiało Ci umknąć....

   Usuń
  2. Szczerze przyznam, że na FB nie wiedziałem informacji. Ale za to na ogrodzeniu OB UW w Al. Ujazdowskich był spory baner :-) Stąd wiedziałem o wystawie :-) No i co roku jest w tym miejscu :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Andrzejku, faktycznie miałeś bardzo atrakcyjny ubiegły tydzień.
  Odnoszę takie wrażenie, że już byłeś na bardzo podobnej, storczykowej wystawie.
  U Ciebie oglądałam Sabotki piękne „pantofelki Wenus”.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Lusiu! Tak, byłem na wystawie "Orchidea 2015: Dokładnie w tym samym miejscu :-) A pantofelki mnie zauroczyły. Przepiękne były też te storczykowe miniaturki, niewiele większe od paznokcia :-) Serdeczności!

   Usuń
 3. No właśnie, ja nie dotarłam tym razem. Zawsze kuszą mnie zakupy, więc może i lepiej... W przyszłym roku dotrę z pewnością, w końcu to "u mnie" :) serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Magda! Na kiermaszu było sporo ciekawych orchidei. Niestety ceny niektórych były wręcz zaporowe. Za to jeden z olbrzymich, wielopędowych storczyków poszedł za 300 PLN. A na pewno wart był duuuużo więcej :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 4. Po prostu bajeczne! Wracam obejrzeć jeszcze raz. Serdeczności Andrzejku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Faktycznie było co oglądać. Przepiękne kwiaty! Cieplutkie pozdrowienia :-)

   Usuń
 5. Czekam na relację ze Spotkania Blogerów Ogrodniczych. Musiało być ciekawie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj. Już niedługo będzie relacja :-) Było fantastycznie :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 6. Chyba jechaliśmy do Poznania jednym pociągiem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Joasiu. Ja jechałem we czwartek rano, o 07.26 z Dworca W-wa Zachodnia. Wagon 15, miejsce 35 :-) A wracałem w sobotę o 17.36 z Poznania :-) Wagon również 15, ale miejsce 36 ;-) Serdeczności!

   Usuń