Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 27 kwietnia 2014

Ogród botaniczny w Pradze 1

Praski ogród botaniczny został otwarty publiczności w 1969 roku. Można tu szybko i łatwo dojechać z centrum miasta. Ze stacji metra "Nadrazi Holesovice" do ogrodu jedzie autobus linii 112. Część kursów kończy się na pętli "ZOO", skąd jednak można w ciągu kilku minut dojść do południowego wejścia do ogrodu botanicznego. Tylko niektóre kursy dojeżdżają do przystanku "Botanicka zahrada Troja". Bilet jednorazowy kosztuje 24 korony. Jednak planując kilkudniowy pobyt w czeskiej stolicy warto kupić bilet 3-dniowy, który uprawnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej. Kosztuje on 310 koron i jest ważny przez 72 godziny od momentu skasowania. 

Wróćmy jednak do ogrodu. Został on podzielony na kilka części. Możemy tu znaleźć ogród ozdobny, japoński, peoniowy, irysowy, las Ameryki Północnej, florę prerii amerykańskiej, arboretum, mokradła czy florę półpustynną z Ameryki Północnej. Jest tu również piękna winnica.

Poniżej wspaniały okaz kaliny sztywnolistnej.


A to już podstawowa odmiana bluszczu kolchidzkiego.


W ogrodzie akurat zaczęły kwitnąć azalie.Bardzo urzekł mnie japoński ogródek.


Wspaniałe klony...


Przepięknie uformowane rośliny....


 Cudowne aukuby japońskie....Gorąco polecam wszystkim turystom odwiedzenie tego zielonego zakątka Pragi. Wejście do ogrodu kosztuje jedynie 50 koron (bez szklarni). Za zwiedzanie szklarni trzeba dodatkowo dopłacić 70 koron.

4 komentarze:

 1. Ale tam pieknie...zazdroszczę tej wycieczki:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Jolu! Ogród jest bardzo ładny. Chociaż wciąż twierdzę, że najładniejszy ogród botaniczny jaki widziałem to ten we Wrocławiu, na drugim miejscu jest wg mnie ogród botaniczny UW w centrum Warszawy :) Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Witaj, mam słabość do ogrodów japońskich :) Pozdrowienia!

   Usuń