Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

czwartek, 9 czerwca 2016

Sobotnia niespodzianka

We wczorajszym poście zapowiedziałem niespodziankę. Oczywiście nie jest nią to, że już pojutrze mój Zimozielony ogród otwieram dla zwiedzających. W godzinach 11.00 - 14.00 zapraszam wszystkich Was do odwiedzin! Opowiem o liściastych roślinach zimozielonych, które można uprawiać w okolicach Brwinowa i Podkowy Leśnej czy Milanówka, a więc generalnie po zachodniej stronie Wisły w strefie mrozoodporności 6b. Kwestię stref też wyjaśnię. Ponadto przedstawię Ogrodową Mapę Polski. To inicjatywa, której owocem jest strona internetowa prezentująca ciekawe przyrodniczo miejsca w naszym kraju. Ju jest ich bardzo dużo, a strona cały czas podlega aktualizacji. Zaangażowałem się w ten projekt jako wolontariusz.


W tym roku po raz pierwszy trzy miejscowości będące członkami Stowarzyszenia (właśnie powstało) Podwarszawskie Trójmiasto Ogrodów organizują Festiwal w tym samym czasie. Mieszkając na pograniczu Brwinowa i Podkowy Leśnej otwieram ogród w ramach obu miast. I to też nie jest niespodzianka bo już o tym pisałem.


Niespodzianką nie jest też wystawa narzędzi ogrodniczych towarzysząca moim prezentacjom. Już po raz trzeci firma FISKARS pokaże Państwu część swoich produktów. 


Niespodzianką będą natomiast konkursy, a w zasadzie nagrody. W tym roku są one wyjątkowo bogate. Ufundował je oczywiście FISKARS. Wśród nagród znajdziecie np. teleskopowe narzędzie do usuwania chwastów. Rewelacyjny sprzęt, który niejednokrotnie już sprawdziłem. 


Ale to nie wszystko. Na zwycięzców konkursów czekać będą także sekatory oraz... rewelacyjne noże FISKARS. Bo firma ta oprócz narzędzi ogrodniczych produkuje również szeroką gamę narzędzi kuchennych. A ja przecież piszę bloga nie tylko o liściastych roślinach zimozielonych ale również o gotowaniu!


Jak używać tych noży dowiecie się Państwo z książek, które FISKARS dołączył do nagród!

W ogrodzie jeszcze mnóstwo pracy. Cały czas krzątam się koło domu i cały czas jest coś do zrobienia. Powiem nawet, że im dłużej się krzątam  tym mam więcej pracy! Na pewno muszę jeszcze skosić trawnik. Mam nadzieję, że jutrzejsza pogoda mi na to pozwoli. Niestety prognozy nie są zbyt łaskawe i podobno w ciągu dnia ma padać deszcz. Ale zobaczymy, może się uda. 

Serdecznie zapraszam na Festiwal Otwarte Ogrody oraz do codziennej lektury bloga!

12 komentarzy:

 1. Extra inicjatywy! Fajne nagrody! Powodzenia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna sprawa zapowiadają się intensywne dni otwarte :-) Powodzenie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najintensywniejsze są przygotowania, potem to już pójdzie z górki ;-) Pozdrowienia Krzysiu!

   Usuń
 3. aż żałuję że dla nas jeszcze za wcześnie na dłuższe wyprawy :/ ale poczekam na następne otwarcie, może wtedy się uda :) udanej imprezy
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! No i oczywiście serdecznie zapraszam :-)

   Usuń
 4. Zapowiada się świetna impreza, w dodatku z nagrodami. Żałuję, że nie mieszkam bliżej. Trzymam kciuki za powodzenie i cieplutko pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :-) Oby tylko pogoda dopisała. Serdeczności Ewuniu!

   Usuń
 5. Fiskars to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze.

  OdpowiedzUsuń