Partnerami bloga są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

poniedziałek, 20 czerwca 2016

Magnolia - lipcowy numer

Czas leci tak szybko, że niemal zapomniałbym o nowym numerze miesięcznika Magnolia, który od kilku dni można już znaleźć w kioskach i salonikach prasowych. W tym numerze, z uwagi na dużą ilość materiałów zabrakło niestety miejsca dla liściastych roślin zimozielonych. Powrócą one jednak już w sierpniu.


Za to nie brak innych atrakcyjnych tekstów. Tematem numeru jest woda. Ale nie taka w basenie czy oczku wodnym. Tym razem dowiemy się jak na bardzo małych przestrzeniach takich jak niewielki ogród, taras czy balkon zaaranżować element z wodą.

 
Przed nami lato, dlatego też w miesięczniku znajdziemy sporo informacji o najwspanialszych odmianach wielkokwiatowych. Z artykułu Pani Alicji Gawryś dowiemy się, które z nich wybrać, jakie potrzebują stanowisko czy podłoże. Nie brak tu również informacji o pielęgnacji róż wielkokwiatowych.


Lato to także powojniki wielkokwiatowe. Dzięki artykułowi, który powstał we współpracy ze Związkiem Szkółkarzy Polskich dowiemy się, które z nich mają najokazalsze kwiaty! 


W numerze ponadto przeczytamy jak walczyć z larwami owadów niszczącymi nasze kwiaty, byliny czy drzewa i krzewy ozdobne i owocowe. To bardzo cenne informacje! 

Jak co miesiąc tak i w lipcowej Magnolii znajdziemy kalendarz prac ogrodniczych. Jeśli do tego co opisałem dodamy jeszcze lotosy, hortensje pnące, lawendę, desery ze świeżych ogrodowych owoców czy sposoby walki z krwiożerczymi owadami oraz jak co miesiąc ogród Czytelników, otrzymamy jedynie fragment tego, co oferuje Wam lipcowa Magnolia.

Serdecznie zapraszam do zakupu miesięcznika.

2 komentarze: