UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

niedziela, 26 sierpnia 2018

Deszczowy weekend

Nie, nie. Nie narzekam. Od wczoraj pada u mnie deszcz. Raz większy, raz mniejszy. Deszcz robi sobie przerwy. Na szczęście nie leje jak z cebra i woda ma szansę wsiąkać w glebę, a nie spływać. Pogoda znów spłatała figla. W tygodniu było słonecznie i gorąco. Zaczął się weekend i... zaczęło padać. W piątek były 33 stopnie, słońce i typowo letnia pogoda. Wczoraj ledwie 20 i deszcz. Deszcz pada też dzisiaj, ale jest tylko 16 stopni. Jadą z kotem do weterynarza założyłem kurtkę. A w samochodzie zamiast klimy włączyłem lekkie ogrzewanie. 

Kot we środę powalczył z wiewiórką. Niestety, zagryzł ją i przyniósł mi do domu. Wiewiórka jednak dzielnie się broniła i zadała Dyziowi sporo ciosów. Jeden z nich rozpruł mu trochę policzek. A więc antybiotyk. leki przeciwzapalne i przeciwbólowe. 

Wróćmy jednak do ogrodu. Nie będę narzekał na weekendowy deszcz. Niech pada. Jest bardzo potrzebny.Zapraszam na "deszczowy" spacer po ogrodzie. Dziś będzie mało pisania, za to więcej zdjęć :-)


Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. I dzięki deszczykowi zrobiło się zieleniej. Liście nabrały kolorów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, deszcz był i wciąż jest bardzo potrzebny. W tym roku susza wyjątkowo daje się we znaki :-(

   Usuń
 2. Cudnie wygląda ogród po deszczu, po takich upałach rośliny choć na chwilę mogły odetchnąć :) Widzę, że pielęgnacja ogrodów cudnie Panu wychodzi, tylko pozazdrościć tych zieloności i kolorowości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za miłe słowa :-) Ogród to moja ogromna pasja :-)

   Usuń
 3. Ja sam cieszę się na widok deszczu, w końcu, po tylu dniach upałów mam chwilę, by nie wychodzić z domu i nacieszyć się ogrodem z daleka :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, trochę popadało, ale znów jest okropnie sucho :-( Pozdrowienia.

   Usuń