UWAGA!

BLOG ZOSTAŁ PRZENIESIONY

NA PORTAL

www.zimozielonyogrod.pl

ZNAJDZIECIE TAM

ZARÓWNO STARE JAK I NOWE WPISY


Partnerami portalu są:

Fiskars.pl

Idealnytrawnik.pl

sobota, 12 stycznia 2019

Nie zimowo

Przedwczoraj publikowałem wyjątkowo zimowy post. Pokazałem w nim mój ogród przykryty śnieżną pierzynką. I choć jak wiecie nie przepadam za mrozem i śniegiem to jednak wolę to niż roztopy i pluchę. Co prawda śnieg jeszcze nie stopniał, ale zrobiło się buro, a biały puch przy dodatniej temperaturze spływa z roślin. Wczoraj wspominałem Wam o wywiadzie jakiego udzieliłem Gazecie Olsztyńskiej. Dziś na chwilę zapomnimy o zimie. Dlaczego? Bo kilka dni temu na blogu Barwy ogrodu moja znajoma i autorka bloga Magda Sobolewska opublikowała artykuł, który niedawno przygotowałem, a w którym opisuję rośliny nie przepadające za mroźną zimą. 


Wspomnę tylko, że Magda z wykształcenia jest biologiem, a jej największe pasje to ogrodnictwo i edukacja. Jak już wspomniałem od lat pisze jednego z najstarszych polskich blogów ogrodniczych. Ponadto dzieli się swoimi pasjami prowadząc warsztaty, wykłady czy też współpracując z różnymi wydawnictwami. Jest autorką książek przyrodniczych dla dzieci i młodzieży, konsultantem merytorycznym książek ogrodowych, a także podręczników szkolnych. W ubiegłym roku w czasie czerwcowych Otwartych ogrodów Magda poprowadziła u mnie wykład o bioróżnorodności. Teraz po raz kolejny miałem przyjemność napisac artykuł na jej bloga. Mój wpis znajdziecie TUTAJ


Jak już wspomniałem dziś zupełnie zapomnimy o zimie i poznamy ciepłolubne rośliny, takie jak dęby ostrolistne, magnolie wielkokwiatowe oraz przepiękne strelicje. Dwie pierwsze rośliny, a w zasadzie drzewa w sprzyjających warunkach mogą zimować w cieplejszych rejonach Polski. Dęby ostrolistne czy magnolie wielkokwiatowe zimują we Wrocławiu czy na wybrzeżu Bałtyku. Mogą sobie poradzić z zimami panującymi także w środkowej Polsce. Strelicje znajdziemy tylko w kwiaciarniach, oranżeriach i ogrzewanych ogrodach zimowych. Więcej informacji o tych ciekawych roślinach, które wprowadzą w zimowy nastrój trochę egzotyki i ciepła znajdziecie na blogu Magdy TUTAJ 

Serdecznie zapraszam do lektury, nie tylko mojego wpisu, ale także innych wyjątkowo ciekawych i profesjonalnych artykułów Magdy. 

4 komentarze:

 1. U nas tylko trochę poprószyło i na drugi dzień niestety już po śniegu. Szaro, buro i ponuro. Gdzież to słoneczko? Pozdrawiam serdecznie i zmykam do Magdy:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Janeczko. U mnie śnieg jeszcze leży, ale jest "na plusie" więc powoli topnieje. Polecam serdecznie bloga Magdy, znajdziesz tam bardzo ciekawe posty! Magda to propagatorka przyrody i wszystkiego co naturalne! Serdeczności!

   Usuń
 2. I ja chętnie nacieszę oczy odrobiną słonecznej egzotyki. U nas niestety ogród nadal przysypany śniegiem. Niby jest odwilż ale śniegu nie ubywa, tylko z dachu kapie. A w nocy znów sypało :) Pogoda idealna tylko dla dzieci, które mają ferie. Miłej niedzieli Andrzejku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu, zapraszam serdecznie na bloga Magdy. U mnie dziś plucha, śnieg jeszcze leży ale znika w oczach. Chwilami pada deszcz i jest bardzo nieprzyjemnie. Wolę lekko mroźna, lecz słoneczną zimę niż takie szare widoki jak dziś. Serdeczności, spokojnego popołudnia.

   Usuń