Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

czwartek, 31 sierpnia 2017

Budowa ogrodu pokazowego blogerów ogrodniczych - Zieleń to Życie 2017

W Warszawskim Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym EXPO XXI właśnie rozpoczyna się jubileuszowa 25. Międzynarodowa Wystawa "Zieleń to Życie". Towarzyszy jej wiele różnych wydarzeń, w tym to, które jest dla mnie najważniejsze, czyli 6. Spotkanie Blogerów Ogrodniczych. Tradycyjnie, przed wejściem do hal wystawowych powstał ogród pokazowy. W tym roku po raz pierwszy w historii jego część stanowi ogród blogerów. Nieco kontrowersyjny ale jednak nasz! 

Czwartek i piątek to dni przeznaczone dla profesjonalistów. Ale w sobotę 2 września każdy miłośnik przyrody  powinien tu zajrzeć. Wystawa czynna będzie w godzinach od 09.00 do 17.00, ceny biletów: normalny: 12 PLN, ulgowy: 6 PLN, dzieci do 10 roku życia mają wstęp wolny. Wszelkie szczegóły dotyczące wystawców, map poszczególnych hal, dojazdu czy cennika znajdziecie TUTAJ, wystarczy najechać myszką na zakładkę "Dla zwiedzających", a następnie kliknąć interesujący nas link. 

Część blogerów już jest w stolicy, niektórzy dopiero jadą, a inni zagoszczą tylko w sobotę. Niestety części z naszych Koleżanek i Kolegów nie będzie. Czasami tak jest, że obowiązki nie pozwalają nam na wszystko to, czego chcemy. Spotkamy się więc pewnie na Gardenii. Ci, którzy będą znają już program spotkania. Szczegóły odnośnie 6. SBO znaleźć można TUTAJ

Jak wiecie ogród blogerów powstawał już od poniedziałku. We wtorek i środę pomogłem troszkę Wojtkowi (w-ogrodzie.com) i jego ekipie w tworzeniu naszej zielonej wizytówki. Dziś zapraszam na krótką fotorelację z budowy.


Jak wiadomo jak zwykle na początku był chaos. Kamienie, piach, deski, płyty, farby... No i słońce, które nieźle mnie spiekło. W każdym razie krok po kroku zaczęliśmy budować nasz ogród. Ja zabrałem się za malowanie desek na donice. A wcześniej ponosiłem trochę na chodniki przy altanie. 


Z godziny na godzinę widać było efekty naszej pracy. 


A gdy pojawiły się donice ręcznie przez nas robione i płyty stanowiące ażurowe tylne ściany altanki ogród zaczął już wyglądać tak jak powinien. 


Wczoraj dojechały rośliny i cała reszta tak potrzebnych drobiazgów. Wraz z hortensjami przybył pierwszy gość. Trochę zzieleniał z zazdrości jak zobaczył nasze dzieło :-)


A jak wygląda efekt końcowy? O tym przekonacie się odwiedzając nasz ogród. Przypominam, że część zewnętrzna, w tym ogród pokazowy dostępna jest bezpłatnie przez cały czas trwania targów. A wstęp na targi dla zwiedzających możliwy będzie w sobotę od godziny 09.00. 

Nie będę sobą jeśli nie dodam, że vis-a-vis naszego ogrodu rozłożył się kiermasz ogrodniczy. już wczoraj było tam mnóstwo ciekawych roślin :-) Na pewno tam zajrzę :-) 

Po zakończeniu 25. Wystawy "Zieleńto Życie" oraz po zakończeniu 6. Spotkania Blogerów Ogrodniczych na pewno napiszę jedną lub dwie relacje z obu wydarzeń.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. Szkoda, że tak daleko mamy do Warszawy, ale na pewno warto przyjechać na tak wspaniałą imprezę!
  Pozdrawiamy cieplutko i prosimy o głosy w naszym konkursie fotograficznym :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda... Ale może na Gardenię się wybierzecie? Poznań, początek marca 2018 :-) Na fotoksiążkę zagłosowałem :-) Ach ta madera... Pięknie! Serdeczności!

   Usuń