Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

piątek, 12 maja 2017

Szkółka Janczewice - zimozielone rośliny liściaste

Teoroczna wiosna wystawiła naszą cierpliwość na ogromną próbę. Niestety kwietniowe i majowe przymrozki zniszczyły część upraw. Największe straty ponieśli jednak sadownicy i hodowcy np. truskawek. W niektórych rejonach kraju pogoda nie oszczędziła też bylin czy krzewów ozdobnych. Ale jak pokazują prognozy, przymrozki już nie powrócą. Z dnia na dzień temperatury mają stabilizować się na poziomie wieloletniej średniej. Sumy opadów także powinny wrócić do normy. Takie warunki pozwalają na kontynuację wiosennych nasadzeń, które przerwał niespodziewany atak chłodów. 

Dziś zapraszam Was do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w podwarszawskich Janczewicach. Pokażę Wam część liściastych krzewów zimozielonych dostępnych w ofercie. Zanim jednak je opiszę zachęcam do zakupu przepięknych klonów palmowych oraz japońskich.


Spośród zimozielonych roślin liściastych polecam zakup różnych odmian ostrokrzewów. Najbardziej odporne to ilex meserveae Blue Prince, Blue Princess, Blue Boy, Blue Girl. Szczegóły dotyczące ich uprawy znajdziecie na mojej stronie internetowej www.zimozielonyogrod.pl

W Janczewicach dostępne są krzewy różnej wielkości. 


Oferta Szkółki obejmuje także różne odmiany trzmielin pnących. Wkrótce na blogu pojawi się cykl poświęcony tym wspaniałym i wytrzymałym na trudne warunki roślinom.


Miłośnicy pnączy mogą wybierać rożne odmiany bluszczu pospolitego oraz kolchidzkiego.


Liściaste rośliny zimozielone to tylko niewielki fragment asortymentu roślin jakie można nabyć w Janczewicach. 


Serdecznie zapraszam na zakupy!

2 komentarze:

  1. Jaka szkoda, że to jest tak daleko. Pozdrawiam:):):)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ano niestety... Ale szkółka warta jest odwiedzin :-) np. przy okazji zwiedzania Warszawy :-)

      Usuń