Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

niedziela, 15 stycznia 2017

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Moi drodzy Czytelnicy! Dziś gra XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ja już mam czerwone serduszko. Jeśli Wy go jeszcze nie macie to koniecznie wyjdźcie z domów i poszukajcie ludzi z identyfikatorem i puszką. 


Liczy się każda złotówka. A jak co roku tak i tym razem cel jest szczytny. 

"Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom".

Zróbmy razem coś żeby pomóc potrzebującym. I nie oglądajmy się tylko na rząd, NFZ czy lekarzy. Do tych ostatnich jak co roku apeluję o zwykłą ludzką życzliwość i zrozumienie innych. Niestety w placówkach leczniczych czy przychodniach na ogół brakuje właśnie życzliwości i humanitarnego podejścia do pacjenta. 

Bądźmy ludźmi i zrozummy tych, którzy albo jeszcze albo już sami sobie pomóc nie mogą. 

Ja też kiedyś grałem. 20 lat temu wziąłem po raz pierwszy udział w tej wspaniałej i jakże pomocnej inicjatywie. Teraz już tylko kibicuję, ale co roku dbam o to, żeby zasilić jakąś kwotą konto WOŚP. W tym roku na pewno dam więcej niż zwykle!


Pomagajmy! I nie pozwólmy sobie żeby niektórzy zawłaszczyli sobie wszystko co nas otacza! Również dobro! Niech Ci, którzy plują Owsiakowi w twarz zapamiętają sobie, że dobro, ale też zło... powraca! 

Bądźmy dumni z tego, że dzięki nam ratowane jest ludzkie życie i zdrowie!

6 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą :)
  Zrobiło mi się dziś bardzo smutno, bo wychodzący ludzie z kościoła nie wrzucili nic do puszki. Jak to łatwo wmówić starszym ludziom, że Owsiak jest zły. To zbiórka również dla nich... Ech...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to smutne. Kościół odszedł już dawno od wiary. Teraz to jest jedynie instytucja biznesowa. Przykre ale prawdziwe. Do tego jeszcze krzewią ciemnotę i zakłamanie... No cóż, sądzę, że Chrystusowi na ten widok rany się otwierają...

   Usuń
 2. Ja jestem zdecydowanie "za" i staram się wspierać akcję co roku. Dla nas to drobiazg a dla innych często ratunek życia. Sie ma!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sie ma! Ja też wspieram. W tym roku znacznie bardziej niż zwykle :-) Pomagajmy innym! Serdeczności Ewuniu!

   Usuń
 3. Wspieram Owsiaka. Robi wiele dobrego :-). Nagonki nie rozumiem. Uwazam jednak, że Jurek Owsiak niepotrzebnie wypowiada sie politycznie, ale to jego sprawa. Przeganiali z pod kościoła? Szok! Jak mozna tak oceniac ostro Owsiaka, na jakiej podstawie? U mnie nikogo nie przeganiali. 5-letnia parafia ma się bardzo dobrze :-). Istnieją ciekawe inicjatywy zblizajace do Boga, ludzie z innych parafii przyjeżdżają, chwala księży i panujaca atmosferę :-). Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To przykre, ale szczególnie na Podkarpaciu, w Małopolsce, Lubelszczyźnie czy Podlasiu ciemnota w czarnych mundurkach nakazywała wręcz ludziom, żeby nie wspierali WOŚP. Przykre... Na szczęście są parafie, gdzie księża wspomagają Orkiestrę. Wiesz Konrad, Bóg chyba płacze jak widzi tych, którzy zieją nienawiścią i sączą jad. Co do polityki... Dobrze wiemy, kto podzielił Polskę, kolejna przykra rzecz. Cieszę się, że masz dobre doświadczenia z parafią :-) To budujące. Ja też takie mam :-) Pozdrowienia!

   Usuń