Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

poniedziałek, 7 listopada 2016

Jesienne nasadzenia

Mimo tego, że mamy listopad wciąż jeszcze można sadzić krzewy i drzewa. Te, które rosną w doniczkach mają na ogół pełną i nieuszkodzoną bryłę korzeniową. Można je sadzić przez cały sezon. Listopad to oczywiście dla nich już ostatni dzwonek na sadzenie. Przełom października i listopada to idealny moment do sadzenia bezlistnych już o tej porze drzew i krzewów, szczególnie owocowych, ale też ozdobnych. Możemy sadzić zarówno te doniczkowane jak i te, które są właśnie kopane z gruntu, również te z tzw. gołą bryłą korzeniową. Przygotujmy im dobre, żyzne i wilgotne podłoże i nie zapomnijmy o obfitym podlewaniu. Pamiętajmy też, żeby nie przesuszyć bryły korzeniowej. Najlepiej drzewa i krzewy posadzić tuż po zakupie. W innym przypadku dobrze jest zakopczykować korzenie żeby nie wyschły.

Duży wybór drzew i krzewów wszelkich gatunków i odmian znajdziecie w Szkółce Roślin Ozdobnych i Owocowych w podstołecznych Janczewicach. Szkółka mieści się przy ul. Jedności 114. 

Wśród wielu pięknych roślin znajdziecie tu mnóstwo moich ulubionych liściastych zimozielonych takich jak juki czy ostrokrzewy...


...różne odmiany pierisów japońskich...


...i trzmielin pnących.


Na szczególną uwagę zasługuje olbrzymi krzew pierisa japońskiego, który wystawiony jest po prawej stronie wejścia do szkółki. Niesamowity egzemplarz! 


Spośród wielu gatunków i odmian traw warto zwrócić uwagę na te, które zielone są przez cały rok.


Kolorowe listki to jesienna ozdoba berberysów, perukowców czy irg. 


Równie kolorowe są teraz azalie wielkokwiatowe. 


W szkółce wciąż  można jeszcze kupić różne wspaniałe krzewy iglaste.


A ponieważ powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia w Janczewicach można już kupić choinki. Póki co dostępne są tylko te rosnące w doniczkach. Drzewka cięte będzie można kupić w grudniu.   


Oprócz wspomnianych krzewów ozdobnych w szkółce dostępna jest szeroka oferta drzewek i krzewów owocowych. 

Serdecznie zapraszam na zakupy!

6 komentarzy:

 1. Śliczne rośliny. Hi hi hi, niestety, nic nie kupię bo kartę mam schowaną w sejfie i zapomniałam kodu.
  W ubiegłym roku kupiliśmy dwie choinki na święta B.N. okazało się, że one nie były hodowane w doniczkach a jedynie wkopane jakiś czas wcześniej. W kwietniu zleciły im wszystkie igły.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dosyć często zdarza się, że sprzedawcy choinek wciskają nam drzewka, które wykopano na chama z gruntu, nie bacząc na bryłę korzeniową. Na szczęście w Janczewicach jest inaczej i tutejsze choinki mają dobrze rozwinięte korzenie. Faktem jest, że takim choinkom nie sprzyja przeniesienie ich zimą do ciepłego domu. To dla nich spory szok, a do tego niezgodność z ich naturalnym procesem wegetacji. I potem często obumierają... Ale znam też sporo przypadków, gdzie choinki po posadzeniu w ogrodzie wyrosły na spore już drzewa :-) Serdeczności Lusiu!

   Usuń
 2. To prawda, nasze choinki Świąteczne wsadzone do ziemi kilka lat temu wyrosły na dorodne ponad 4 metrowe choiny!!!

  Pozdrawiam serdecznie Małgosia Wyszkowska:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oooo, super :-) Pozdrowienia Gosiu! Dla Piotra również :-)

   Usuń