Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

niedziela, 30 października 2016

Kamienie w ogrodzie - gnejs

Jak wiecie woda i kamienie to jedne z moich ulubionych elementów ogrodów. Dziś chciałbym zaprezentować Wam gnejs. Mój kolega Wojtek prowadzący na Facebooku fanpage Mała Architektura Ogrodowa potrafi świetnie zagospodarować ten doskonały kamień. 

Na początku warto nadmienić, ze gnejs jest skałą metamorficzną. Używany jest jako podbudowa do dróg i linii kolejowych. Jednakże dzięki swojemu wyglądowi znalazł także szerokie zastosowanie w architekturze ogrodowej.


Co ciekawe gnejs występuje w różnych kolorach. Może być biały, szary, czerwony, czarny lub wpadający w niebieski czy zielony. Do tego ma ciekawą teksturę kierunkową dzięki czemu możemy obserwować charakterystyczne dla tego typu skały wzorki. To nic innego jak różne minerały, z których złożony jest gnejs.


Dzięki Wojtkowi i jego pomysłom na zagospodarowanie skały wiele założeń ogrodowych czy architektonicznych zyskuje niepowtarzalny wygląd. A w połączeniu z wodą to już po prostu rakieta!
 

Wspaniałe kaskady, strumienie czy po prostu budowle kamienne są wspaniałymi ozdobami. 


Co ciekawe drobne odłamki gnejsu używane są jako swego rodzaju kamienna kora. Świetnie pokrywają podłoże i nadają niezwykle piękny i estetyczny wygląd wielu miejscom.


Więcej zdjęć i informacji o różnym zastosowaniu kamieni w ogrodzie znajdziecie na profilu firmy Wojtka Mała Architektura Ogrodowa, do którego odwiedzenia serdecznie zapraszam!

4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. To zasługa Wojtka. Zapraszam do odwiedzenia jego profilu. Adres jest w tekście :-) Pozdrowienia!

   Usuń
 2. Gnejs pięknie pasuje z wodą. Obserwowałam chyba prace p.Wojtka na FB. Muszę sprawdzić, czy jest możliwość zrobienia tarasu z gnejsowych płyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, faktycznie gnejs i woda to cudowne połączenie. Z tarasem może być ciężko, ale zapytaj się Wojtka na FB. Serdeczności!

   Usuń