Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

czwartek, 3 marca 2016

Szkółka w Janczewicach - sezon już otwarty!

Za oknami robi się coraz bardziej wiosennie. Prognozy na najbliższe dni są dosyć optymistyczne. Ma być ciepło, czasami słonecznie. Czasem jednak popada deszcz. Ale to dobrze, bo rośliny na początku sezonu wegetacyjnego potrzebują sporej dawki wilgoci. Co prawda w niektórych województwach niebezpiecznie podniósł się poziom rzek, ale po wielomiesięcznej suszy gleba tak naprawdę jest przesuszona. Ciepła i wilgotna aura sprzyja roślinom, może więc już czas zacząć wiosenne zakupy? 

Już od początku marca Szkółka Roślin Ozdobnych i Owocowych w podwarszawskich Janczewicach wznowiła sprzedaż. Po zimowej przerwie znów jest otwarta!


To już 38 rok działalności firmy. Warto podkreślić, że na samodzielnej produkcji i sprzedaży materiału roślinnego. W jej ofercie znaleźć można drzewa i krzewy liściaste i iglaste, rośliny ozdobne i owocowe, byliny, trawy, rośliny jednoroczne i oczywiście moje ulubione liściaste krzewy zimozielone. Uzupełnieniem oferty szkółki jest sprzedaż różnego rodzaju podłoży ogrodniczych.


To dobry moment na wizytę w Janczewicach i bliższe zapoznanie się z ofertą szkółki. W marcu możemy już zaczynać nasadzenia roślin w ogrodach więc jest to także idealny moment na pierwsze wiosenne zakupy! 

Szkółka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00 - 17.00, a w soboty od 08.00 do 16.00.

Serdecznie zapraszam na zakupy!

4 komentarze:

 1. Udanych zakupów, u nas na zachodzie jeszcze czekamy na otwarcie szkolek:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, u nas powoli szkółki się otwierają :) Janczewice jako jedna z pierwszych :) Serdeczności!

   Usuń
 2. Widzę dorodne ostrokrzewy m.in. Kupując w szkółce internetowej nie zawsze dostaję roślinę taką jak zaprezentowana na zdjęciu. Ba, czasem w ogóle nie jest zamieszczane zdjęcie. A czasem zamieszczane jest zdjęcie tylko przykładowej jednej czy dwóch roślin, zamiast zdjęcia z ogólnym "obrazem". wniosek taki, że w miarę możliwości będę się starał kupować rośliny w tradycyjnej szkółce, żeby widzieć co kupuję (oczywiście jeżeli dana roślina będzie dostępna w moim rejonie). P.S Czekam na zamieszczenie oferty szkółki w Janczewicach na jej stronie internetowej, bo mam 70km. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj serdecznie! W ofercie szkółki jest mnóstwo liściastych roślin zimozielonych, w tym sporo odmian ostrokrzewów. Niedługo na blogu będzie więcej zdjęć. Oferta na stronie internetowej szkółki powstaje powoli ale za jakiś czas powinna już być opublikowana. Póki co pozostają zdjęcia na blogu :) Pozdrowienia!

   Usuń