Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Rośliny do ogrodu - Szkółka Janczewice

Wakacje powoli dobiegają końca. Za niecały miesiąc skończy się astronomiczne lato. Pomimo panującej suszy okres, który jest właśnie przed nami to bardzo dobry moment na nowe nasadzenia w ogrodzie. Szeroki wybór drzew i krzewów ozdobnych i owocowych znajdą Państwo w Szkółce w Janczewicach.


Musimy oczywiście pamiętać, żeby w przypadku braku opadów nowe rośliny porządnie podlewać. Dobrze jest również wykopać dołek znacznie większy od bryły korzeniowej rośliny i wlać do niego sporą ilość wody, tak żeby gleba wokół nowo posadzonej rośliny była wilgotna. Gdy woda się wchłonie do dołka sypiemy dobrą ziemię ogrodową. Następnie sadzimy roślinę i znów porządnie ją podlewamy.


Ściółkowanie roślin ma niebagatelny wpływ na ich rozwój i kondycję. Ułożenie agrowłókniny i wysypanie na niej kory sosnowej zapobiega rośnięciu chwastów. Co ważniejsze latem ogranicza parowanie wody z gleby, dzięki czemu bryła korzeniowa wolniej wysycha. Zimą natomiast kora chroni korzenie roślin przed przemarznięciem oraz przed wysuszeniem. Jak już wielokrotnie wspominałem na blogu roślinom (szczególnie liściastym zimozielonym) nic tak nie szkodzi jak zimowa susza.Szkółka w Janczewicach to znakomite źródło niedrogich i wspaniale utrzymanych roślin. Są tu zarówno drzewa i krzewy iglaste jak i liściaste. Bogatą ofertę szkółki uzupełniają krzewy i drzewa owocowe. Znajdziecie tu Państwo także szeroki wybór liściastych roślin zimozielonych. 


Serdecznie zapraszam na zakupy do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach, ul. Jedności 114. Szkółkę znajdziecie Państwo pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa poniżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.

Zapraszam do codziennej lektury bloga!

6 komentarzy:

 1. Così però mi fai venire voglia di venire fino a li!!! Bellissimo vivaio! Grazie per la recensione!

  Un saluto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Aj majątek bym w niej straciła....

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała różnorodność roślin. Kiedyś szalałam po szkółkach ale teraz już nie kupuję. Rośliny w ogrodzie szybko się rozrastają i robi się coraz ciaśniej. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Ewuniu! Ja też muszę się opanować i przestać kupować rośliny bo podobnie jak u Ciebie u mnie też robi się już ciasno. Teraz będę musiał zlikwidować część trawnika (i tak uschniętego) żeby posadzić to, co ostatnio kupiłem. Miłego dnia Ewuniu! Pozdrowienia!

   Usuń