Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

sobota, 1 sierpnia 2015

71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Dzisiejszy poranek, zresztą podobnie jak cała reszta dnia (przynajmniej do popołudnia) upłynęły pod znakiem słońca i letnich temperatur. Nie ma co prawda upału, ale jest przyjemnie, bo temperatury rzędu 27 stopni C są wręcz idealne. 71 lat temu pogoda również dopisywała, chociaż podobno było troszkę cieplej. W ten słoneczny dzień Warszawa stanęła do walki. Już nie konspiracyjnej ale otwartej. Stolica walczyła nie tylko o wolność miasta, ale przede wszystkim o wolność dla wszystkich Polaków. I chociaż pojawia się wiele głosów krytycznych wobec Powstania, doceńmy jego uczestników i nie oczerniajmy ludzi którzy walczyli o naszą wolność. Nie udało się... Po 63 dniach Powstanie upadło, ale pamięć o nim i o jego Bohaterach na zawsze pozostanie w moim sercu.Zatrzymajmy się więc na chwilę i uczcijmy bohaterów Powstania.

Wtedy, late 1944 roku wiele osób chciało żyć w normalnych warunkach. Nie wiedzieli, że ich zryw zakończy się klęską, a miast będzie przez Niemców zrównane z ziemią. Nikt nie myślał wtedy jednak o porażce. Każdy liczył, że jego los może być odmieniony. I pewnie gdy dziś oglądają miasto, jego ogrody i parki są dumni z tego, że kiedyś poderwali się do walki. 

Dzięki takim właśnie ludziom możemy dziś cieszyć się wolnością. Możemy dbać o nasze rodziny, ogrody, przyjaciół...

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć które zrobiłem dziś rano w ogrodzie.  Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Piękne są Twoje zdjęcia zrobione o poranku.
  (Oczywiście zawsze są bardzo ładne.)
  Nigdy nie oczerniałam ludzi walczących o naszą wolność.
  W tym dniu zawsze wywieszam flagę. Nie wstydzę się tego.
  Pozdrawiam serdecznie:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję Lusiu za miłe słowa :)

   Usuń
 2. Piękny, patriotyczny wpis...pozdrawiam serdecznie,zdjęcia ogrodu cudne.

  OdpowiedzUsuń