Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

wtorek, 21 lipca 2015

Nowe rośliny w szkółce w Janczewicach

Wakacje w pełni! Wiele osób odpoczywa od pracy nad morzem, w górach, w lasach czy nad jeziorami. Sporo ludzi wyjechało za granicę, chociaż z uwagi na różne przykre i smutne wydarzenia mapa miejsc turystycznych troszkę się skurczyła. Część osób spędza urlop na działce lub w swoim własnym ogrodzie. 

Szkółka roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach przygotowana jest już do sprzedaży roślin, które są popularne w drugiej połowie lata i jesienią. Dziś chciałbym zwrócić Państwa uwagę na wrzosy.


Te niewysokie, zimozielone krzewinki ciszą się od lat dużym zainteresowaniem. Lubią miejsca słoneczne, z kwaśnym i wilgotnym podłożem. Są to rośliny wyjątkowo miododajne! A do tego jeszcze lecznicze! A ze względu na ich walory ozdobne warte są polecenia!W Janczewicach  znajdziecie Państwo szeroki wybór różnych odmian wrzosów. Są tu krzewinki osiągające raptem kilka lub kilkanaście centymetrów wzrostu, ale są też takie, które w dorosłym wieku mogę przekraczać 30 cm i więcej! Sadzonki są w różnych rozmiarach i kolorach więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy mam mały czy duży ogród!Cały czas do szkółki dojeżdżają nowe rośliny! Wciąż można jeszcze kupić sezonowe kwiaty, które będą kwitnąć do pierwszych przymrozków. 


Wzbogaca się również oferta iglaków...


traw...


oraz różnych kolorowych krzewów ozdobnych.W szkółce jest spory wybór rzadko spotykanych liściastych roślin zimozielonych. Ale o nich napiszę za kilka dni.

Serdecznie zapraszam na zakupy do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach, ul. Jedności 114. Szkółkę znajdziecie Państwo pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa poniżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.
 

2 komentarze:

  1. szkoda, że mam do nich tak daleko :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Szkoda... Szkółka jest świetnie zaopatrzona. No i nie jest droga, co tez ma znaczenie1 Pozdrowienia!

      Usuń