Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

wtorek, 23 czerwca 2015

Rośliny do małych i dużych ogrodów

Każdy, kto posiada chociaż niewielki ogródek zastanawia się co w nim posadzić. Czasami radą służą nam projektanci ogrodów czy architekci krajobrazu. Czasami jednak chcemy sami wszytko zaplanować i zrobić. I wtedy na ogół pojawia się dylemat. Jakie posadzić rośliny? Czy nie będą za jakiś czas zbyt duże? Czy na pewno będą pasować do domu, ogrodu, małej architektury. No i czy będą się dobrze komponować ze sobą oraz z otoczeniem?


Zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek kroki dobrze jest zobaczyć, jak rośliny, które chcemy mieć w ogrodzie rosną i wyglądają w naturze. Część z nas może podejrzeć je u znajomych. Wizyta w arboretum lub ogrodzie botanicznym również pomoże nam w doborze roślin i rozwianiu naszych wątpliwości. Ale równie dobrze możemy pojechać do szkółki i zobaczyć nasze ulubione rośliny w różnym stadium rozwoju. Wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom bloga gorąco polecam Szkółkę roślin ozdobnych i owocowych w podwarszawskich Janczewicach. Najbliżej będą tu mieć mieszkańcy Warszawy oraz jej południowych i zachodnich przedmieść. Warto jednak przyjechać tu również z bardziej oddalonych miejscowości. Szeroki wybór roślin i rozsądne ceny zrekompensują z pewnością czas spędzony w samochodzie.


Serdecznie zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć zrobionych dziś w Szkółce.

Przypomnę, że mieści się ona w Janczewicach przy ul. Jedności 114, pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa powyżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.

Serdecznie zapraszam do codziennej lektury bloga!

4 komentarze:

 1. Oj z pewnością coś bym tam znalazła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością! Jest tam w czym wybierać!

   Usuń
 2. Jest w czym wybierać. Kocham takie miejsca:) Mimo, że mój ogród jest dojrzały to stale coś kupuję:) To choroba:)))
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobnie. Każda wizyta w sklepie ogrodniczym czy szkółce kończy się jakimś zakupem. Niestety ogród mam mały i już nie ma miejsca na nowe rośliny. Chociaż mam pewien pomysł, ale o tym na razie sza ;) Pozdrowienia Aniu!

   Usuń