Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

piątek, 26 czerwca 2015

Festiwal hortensji w Janczewicach

Hortensje są jednymi z najpiękniejszych krzewów uprawianych w naszych ogrodach. A to dlatego, że mają wspaniałe wielkie kuliste bądź stożkowe kwiaty. Występują one w wielu kolorach począwszy od białego, poprzez kremowy, różowy, czerwony aż do różnych odcieni niebieskiego.

W Polsce uprawiane są 4 rodzaje hortensji (hydrangea):
- bukietowa (paniculata),
- ogrodowa (macrophylla), 
- krzewiasta (arborescens),
- pnąca (petiolaris).

Już od tego weekendu w Szkółce roślin ozdobnych i owocowych w podwarszawskich Janczewicach rozpoczyna się festiwal hortensji! Można tu będzie kupić bardzo wiele odmian tych wspaniałych roślin.

Hortensje krzewiaste to jedne z popularniejszych odmian spotykanych w naszych ogrodach. Poniżej odmiana Pink Anabelle! 


Biała hortensja ogrodowa jest rzadziej spotykanym krzewem. Częściej można trafić na odmiany o różowych i niebieskich kwiatach. 

Wg mnie jednymi z piękniejszych są  hortensje bukietowe. W szkół ce w Janczewicach możemy znaleźć bardzo dużą ilość różnych odmian tego gatunku. Do jednych z ciekawszych należą:

Grandiflora,


Phantom,


Pinky Winky,


Vanilla Fraise!


Hortensje nie są bardzo wymagającymi roślinami, jednakże żeby dobrze rosły i ładnie kwitły trzeba spełnić kilka niezbędnych warunków. 


Hortensje powinny być posadzone w miejscach osłoniętych od wiatru. Najlepsze są dla nich stanowiska półcieniste. Można je posadzić w pełnym słońcu ale wtedy trzeba zapewnić glebie i korzeniom krzewów stałą porcję wilgoci. Przesuszenie podłoża bardzo źle wpływa na te rośliny.


Przed posadzeniem hortensji należy wykopać dół co najmniej dwa razy większy niż bryła korzeniowa rośliny. Do takiego dołu należy wsypać obornik oraz mieszankę kwaśnego podłoża z torfem i ziemią odkwaszoną.


Po posadzeniu krzewu dobrze jest aby dookoła niego był dołek, w którym będzie zbierać się woda. Hortensje lubią kwaśne, żyzne, przepuszczalne i stale wilgotne podłoża.
W Janczewicach można znaleźć mnóstwo różnych odmian hortensji. Poza wymienionymi są tu również takie odmiany jak Bobo, Limelight, Kyushu, Sundae Fraise czy wiele, wiele innych!
Serdecznie zapraszam na zakupy do Szkółki roślin ozdobnych i owocowych w Janczewicach, ul. Jedności 114. Szkółkę znajdziecie Państwo pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa poniżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz