Partnerem bloga jest Szkółka roślin ozdobnych i owocowych

w Janczewicach, ul. Jedności 114

Do 01 marca 2018 Szkółka jest nieczynna

http://szkolkajanczewice.pl/

niedziela, 31 maja 2015

Szkółka w Janczewicach - bogactwo krzewów!

Przed nami kolejny długi weekend. W nadchodzącym tygodniu we czwartek jest Boże Ciało. Jeśli ktoś może wziąć sobie wolne w piątek, będzie miał aż 4 dni krótkiego urlopu. Do tego już jutro rozpoczyna się meteorologiczne lato. Co ciekawe lato termiczne trwa już od tygodnia, a więc od 25 maja. W najbliższych dniach pogoda ma nam podobno sprzyjać. Z prognoz wynika, że temperatury popołudniami mogą nawet przekroczyć 30 stopni! To już prawdziwe lato!

Nadchodzące ciepłe dni warto wykorzystać na prace ogrodowe. Polecam sadzenie krzewów, szczególnie tych, które sprzedawane są w donicach. Są one na ogół dobrze ukorzenione i można je sadzić przez praktycznie cały sezon, od wczesnej wiosny aż do jesieni! 

Mieszkańcom Warszawy oraz jej okolic polecam zakupy w Szkółce krzewów ozdobnych i owocowych w Janczewicach. W bardzo przystępnych cenach można tu nabyć wiele różnych sadzonek drzew i krzewów.

Miłośnikom ogrodów japońskich oraz właścicielom niewielkich ogrodów mogę polecić klony japońskie, szczególnie te odmiany, których docelowa wysokość nie przekracza 2 metrów.


W szkółce znajdziecie Państwo zarówno krzyw liściaste jak i iglaczki.


Wśród liściastych nie brak tu wielu gatunków i odmian roślin zimozielonych.Są tu również różne trawy i byliny.


Miłośnicy krzewów iglastych też będą mieli w czym wybierać. Są tu krzewy kolumnowe, płożące, stożkowe, zarówno te niskie jak i te, które mogą osiągać bardzo pokaźne rozmiary. Do tego dodać należy sadzonki drzew oraz krzewów i drzewek owocowych.

Każdy miłośnik ogrodu znajdzie tu coś dla siebie. Szkółka mieści się w Janczewicach przy ul. Jedności 114, pomiędzy Lesznowolą, a Falentami i Jankami (patrz mapa poniżej). Od poniedziałku do piątku czynna jest w godzinach 07.30 - 18.00, w soboty 08.00 - 17.00, a w niedziele od 09.00 do 15.00.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz